שְׁאֵלָה:
מהן הסיבות שבגללן אני לא אנסה לקחת אביר עם הבישוף שלי אם זה יביא לכפות משכפלות?
Daniel
2012-05-04 19:11:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

למשל, ברואי לופז, אחרי

 [FEN ""] 1. e4 e52. Nf3 Nc63. BB5 a6 

מדוע שלא אקח את האביר?

 4 Bxc6 dxc6 

עכשיו לשחור יש חייל כפול.

זה לא קו משחק פופולרי במיוחד, ולכן אני חושב שאני לא צריך לשחק בו; אבל לגבי העיקרון, האם זה בגלל שאני פותח את המשחק של בלק? אני לא רואה יתרונות / חסרונות משמעותיים לשני הצדדים.

+1 שאלה נהדרת, אני תמיד מרגיש כאילו משכון מוכפל הוא חסרון ליריב שלי, אז אני לוקח כל הזדמנות שאני מקבל כדי לגרום לו לעשות את זה.
מאוד קשור: http://boardgames.stackexchange.com/questions/3225/what-factors-should-be-considered-before-doubling-pawns
@Danny מדוע אתה מצביע לאתר אחר בזמן שהוא בגרסת בטא?
@BlueRaja-DannyPflughoeft - למרות שהשאלה קשורה, שאלת ה- OP ספציפית יותר לרואי לופז והיא עושה הבדל גדול.
משכון מוכפל הוא חסרון _ מינורי_ מאוד, כאשר זוג הבישוף (כאשר אין ליריבכם) הוא בדרך כלל טוב יותר. אבל הכל תלוי בעמדה.
עליכם לשקול באיזו קלות הוא יכול לבטל את הכפלת משכונותיו.
קרוב מאוד: https://chess.stackexchange.com/q/24392/3594
שבע תשובות:
#1
+18
Andrew
2012-05-04 19:33:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

זה הוא וריאציה שהושמעה בתדירות די גבוהה, אך היא עובדה פחות או יותר לתיקו, ולכן היא פחות נפוצה ברמות העליונות כעת.

הרואי לופז הוא פתח קונקרטי מאוד, ויש לקחת בחשבון את הלכידה ב- c6 כשמדובר במיקום המדויק.

מבחינת עקרונות הפתיחה, אתה מוותר על בישוף למען אביר במצב פתוח. אם היית יכול לקחת את המשכון ב- e5, זה יכול להיות טוב, אבל המשכון מוגן באמצעות הזריקה הטקטית 5.Nxe5? Qd4! כאשר לבן בעצם ויתר על שני הבישופים תמורת פיצוי מועט מאוד במצב פתוח לרווחה.

חסרון נוסף ל- Bxc6 הוא שהבישוף המרובע של השחור פותח על ידי dxc6, ומאפשר לו להגיע ל- g4 ללא בזבוז זמן. ואכן, אחת השורות הקריטיות ביותר ממשיכה 5. OO Bg4 6. h3 h5 כאשר שחור מציע חתיכה לתקיפת סיכויים לאורך קובץ h.

עם כל האמור, זהו מוטיב נפוץ מאוד ברואי לופז ( Bxc6 ). מבנה הפיילון אחרי d4 ו- exd4 טוב מאוד לבן. אם כל החלקים היו מוחלפים, הלבן היה מנצח את משחק המלך והמשכון על ידי ביצוע משכון עבר על המלך ושחור אינו יכול לעשות משכון עבר על מלכת המלכה.

ישנם גם מקרים רבים כאשר מקלקלים מבנה המשכון של היריב שלך טוב מאוד. לדוגמא, אם שחור הטיל מלוכה, ובישוף יכול לקחת על עצמו את f6 ולכפות על ... gxf6 , זה כמעט תמיד טוב לבן. המלך הופך חשוף מאוד כשקובץ ה- g פתוח. ב ארבעת האבירים הספרדים, שחקן כזה או אחר יקבל על עצמו את c6 או c3.

בורסת רואי לופז הותאמה לתיקו? יש מקור לכך?
#2
+4
Tony Ennis
2012-05-04 19:30:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink
 • יש אנשים מרשימים הרואים בישופים שוליים חזקים יותר מאבירים, אם כי עמדת הלוח קריטית. הפניה למטה.
 • Q השחור משוחרר, אולי חוסך שחור בקצב.
 • B בריבוע w השחור משוחרר, חוסך קצב.
 • לבן בריבוע w בריבוע נעלם לאחר ש -2 מהלכים הושקעו עליו.
 • משכונותיו של שחור מוכפלות, אך הן עדיין פוגעות בתיק ה- d. לא כל כך נורא.

בחמשת המהלכים הבאים, ייתכן ששחור יפתח את כל 3 החלקים הנותרים הנותרים, המלכה והטירה. בקיצור, לשחור יש עמדה גמישה.

עריכה

יש אנשים שיש להם בעיות עם ההצהרה על כך שהבישופים חזקים יותר מאבירים. אז עיין בדף Wiki זה (OMG Wiki). תראה תרשים למטה תחת 'הערכות חלופיות'. תראה הפניות הכוללות שמות של אנשים בעלי ידע שמדרגים את הבישוף גבוה יותר. אף אחד שרשום בתרשים לא מחדיר את האביר גבוה יותר, אם כי רבים מדרגים אותם שווים.

* "רוב האנשים מחשיבים בישופים חזקים יותר מאבירים, באופן כללי" * - זה לא נכון. * הבישופים הכפולים * נחשבים בדרך כלל ליתרון - אך האם בישוף יחיד או אביר יהיו טובים יותר באמצע / סוף המשחק תלוי במידה רבה במבנה המשכון.
אלא אם מישהו מחליף בישוף לאביר, לעולם לא יהיו בישופים כפולים בזמן שיריבו יכול. לפיכך, בישוף עדיף על אביר. בטח, אפשר למצוא עמדות בהן האבירים טובים יותר. אפשר למצוא גם עמדות בהן הבישופים טובים יותר. אך באופן כללי, שמור על הבישוף מניעה סיבה משכנעת.
ערך מעט את ההצהרה הפוגעת.
בישופים נחשבים טובים יותר ככל שהמשחק הופך ארוך ופתוח יותר. אם אביר מוצב עמוק בשטח האויב, האביר טוב יותר. הכל תלוי בתועלתיות של היצירה בהתחשב במצב.
#3
+3
Pep
2012-06-06 03:06:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אם המשכונות הכפולות שנוצרו לאחר לקיחת האביר ישאירו קובץ b- או g חצי פתוח כנגד המלך הטור שלך, זה יכול להיות קל יחסית ליצור התקפה נגד המלך שלך אם Rook של היריב ממנף את חצי b- פתוח או קובץ g על ידי בניית לחץ נגד טירת המלך שלך.

אבל זו לא "סיבה שלא אנסה לקחת אביר עם הבישוף שלי אם זה יביא לכפות משכפלות". אם כבר, זו סיבה שאני * צריך *.
@Daniel האם אתה באמת רוצה שהמלך שלך ב- g8 יוטרד על ידי רוק ב- g1 בזכות הקובץ הפתוח שיצרת על ידי לקיחת אביר ב- f3?
@Danielδ, אני חושב שפפ מדבר על מתן ליריב קובץ b- או g פתוח למחצה שמצביע על מלך טירה משל עצמו.
אה, אני מבין את זה. תאט אותי. מצטער!
לא משנה! אני אערוך את התגובה כך שיהיה ברור יותר.
הצבעה הפוכה למטה :)
#4
+3
Tom Au
2016-07-13 04:00:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ישנם כמה חסרונות:

 1. אתה סוחר את הבישוף שלך בריבוע קליל, את חתיכת ההתקפה הטובה ביותר שלך.
 2. אתה נותן לשחור את זוג הבישופים.
 3. המעקב הסביר הוא חילופי מלכות ומשחק סיום מוקדם.

אם אתה רוצה לתקוף ולא אוהב לשחק נגד זוגות הבישוף, אל תשחק את הווריאציה הזו.

האם תשחק את הווריאציה הזו אם אתה בטוח במשחק שלך עם שני אבירים טובים, חושש שיש מלכות על הלוח, או אוהב לשחק משחקי קצה. המשכונות הכפולות הן יתרון ברור למשחק הקצה, אם אתה יודע "לקצר" את המשחק האמצעי.

אני לא חושב שזה רק שיש לו את זוג הבישופים, אלא את הזוג הבישוף בעמדה פתוחה שחשובה כאן. אם העמדה הייתה סגורה ניתן היה להסתכל אחרת.
#5
+2
Dennis
2017-12-02 02:56:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

בוא נראה, מה השאלה המקורית? הכרזה חושבת שלקחת אביר עם בישוף צריכה להיות טובה אם זה יביא לכך שהיריב יקבל משכפלות כפולות. והכרזה שואלת באופן ספציפי גם על הבישוף לוקח אביר. אתייחס לשני חלקי השאלה.

כמובן, הכל תלוי בעמדה. לכן קשה לתת תשובה כללית. עם זאת, אנסה. אך יש לזכור כי לשחמט אין פיתרון כללי, אלא רק היוריסטיקה שתעבור. ולפעמים הם נכשלים.

משכונות כפולה

ככל הנראה כי אנו "יודעים" כי כפות רגליים כפולות הן גרועות. עם זאת, זה לא חייב להיות המקרה. כפי שכבר גילה הכרזה, מכיוון שבדוגמה הנתונה לפעמים אנשים משחקים ב- Bxc6, אבל הם גם משחקים ב- Ba4.

הכל על שליטה.

המשכונות הן החזקות ביותר כשהן אחד ליד השני, בתור. כמו בעמדת ההתחלה. למה? הם שולטים בכל הריבועים שורה אחת לפניהם. כל משכון שאתה מעביר יוצר גם חולשה מסוימת. אם אני מעביר את המשכון שלי מ- b2 ל- b3, הריבוע a3 נחלש מכיוון שאף משכון לא יכול להגן עליו.

חסרונות של משכונות כפולה:

 • המשכון שתפס עכשיו שולט בריבועים שונים מבעבר
 • אם המשכונות הכפולות מבודדות, הן ממש חלשות. היריב יכול לשים חתיכה מול המשכונות הכפולות שלעולם לא ניתן לרדוף אחריהן (אותו אחיזה כאשר המשכון הסמוך כבר לפני: אם שחור משחק b7-b5 במבנה הדוגמה, הריבוע c5 חלש מאוד
 • הם בדרכם של זה, ולכן הם נעים לאט יותר

יתרונות של משכונות כפולה:

 • הם שולטים בהרבה ריבועים כתוצאה מכך בדוגמה הם שולטים על b6, b5, d6 ו- d5.
 • משכון כפול פירושו קובץ פתוח (חצי). שיכול להיות טוב עבור הצריח שלך.
 • כפול משכון פירושו נפתח אלכסון (כמו בדוגמה: ניתן לפתח את הבישוף c8)

בסך הכל, משכפלות כפולות טובות להגנה, אך לא לתקיפה.

הבישוף לוקח אביר

הערך של בישוף או אביר תלוי כמובן בתפקיד. בערך ניתן לומר שהם בערך חוזקים שווים. אך יש להם יתרונות שונים.

אביר יכול לקפוץ מעל חתיכות, ולכן זו חתיכה חסומה נהדרת. וזה חזק בעמדות סגורות. כמו כן, הוא יכול להגיע לכל כיכר בלוח. עם זאת, אביר הוא יצירה איטית. למשל, לוקח מספר (שש) מהלכים לעבור מ a1 ל- h8.

בישוף יכול לבצע מהלכים ארוכים. למשל, צריך לעבור מהלך אחד בלבד מ- a1 ל- h8. זה אומר שזה עובד הכי טוב במצבים פתוחים (באלכסונים רבים). עם זאת, הוא יכול להגיע רק למחצית הריבועים. ואם הבישוף נחסם על ידי שרשרת משכון, זה יכול להיות פסיבי ורע.

עם זאת, צמד הבישופים נחשב לנכס אמיתי. יש לך את היתרונות של הבישוף, אבל לא את החיסרון רק בשליטה על מחצית הריבועים. כמו כן, עליכם להחליט מתי לוותר על צמד הבישופים ולהמיר ליתרון אחר.

חזרה לדוגמא

לבוא בחזרה לדוגמא: המהלך Bxc6 מעביר את צמד הבישופים לשחור. מכיוון שזה מוקדם מאוד במשחק, שחור יכול להתמודד בהתאם ולשחק עם שני הבישופים (ולנסות לפתוח את המשחק). והמשכונות הכפולות אינן חלשות כל כך.

דוגמה נוספת לכפות רגליים כפולות, שם הבישוף אכן לוקח את האביר הוא בהגנת נימזו-אינדיאנית. לאחר

 [fen ""] 1.d4 Nf6 2.c4 e6 3.Nc3 Bb4 4.a3 Bxc3 + 5.bxc3 

המשכונות הכפולות הללו קצת שונה מאלו מהדוגמה של רואי לופז. הפרט החשוב ביותר: ריבוע ה- c4 חלש. שום משכון לא יכול לשלוט בזה. אסטרטגיה של Black היא לשחק נגד החייל הזה על ידי משחק d6, e5, c5, b6, Nc6-a5 בסוף Ba6. אבל זה משהו לפעם אחרת ...

#6
  0
Lyudmil Tsvetkov
2017-11-29 15:43:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

זה שווה פחות או יותר, אז לא טוב לבן, השואף ליתרון. משכונות c מוכפלות, עם זאת, לשחור יש זוג הבישופים. משכון כפול שווה איפשהו 25cps (centipawns, מאית אחת משכון), בעוד הבישוף זוג 50cps בממוצע, כפול מזה, כך שהסחר ב- c6 לא היה טוב בכלל, היתרון הלבן התאדה. שחור הוא בסדר לחלוטין במצב שלמעלה, אלא אם יריבו הוא פישר, שזכה להרבה נהדרים משחקים עם Exchange. אם לבן לא סוחר מלכות עם d4, התוכנית השחורה הטובה ביותר היא לשחק Qd6 וטירה ארוכה, ואז להתחיל סערת משכון של המלך עם f7-f6, g7-g5 וכו '.

#7
-1
Jossie Calderon
2017-11-29 00:24:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

סיכת האביר של Bg4 מעצבנת. משחק h3 עולה קצב במשחק פתוח.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...