שְׁאֵלָה:
מה הם פתחים טובים עבור לבן במהלך משחק בליץ?
Chris Bunch
2012-05-04 09:41:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

נראה כאילו לבן יכול בקלות לשלוט בקצב במשחק בליץ באמצעות פתיחה אגרסיבית חזקה. האם זה המקרה? אילו פתחים חזקים עבור לבן כשיש הגבלת זמן קצרה (למשל, בבליץ)?

האם זה פורסם בדיוק שעתיים אחרי [זו האחרת] (http://chess.stackexchange.com/questions/221/what-are-good-openings-for-bullet-chess/1520#1520)? במיוחד בהתחשב במספר התגובות, אני לא חושב שיש הבדל גדול, באמת. (סימון ככפול.)
@NikanaReklawyks, אתה צודק שאלה שאלות דומות מאוד, ואין לי ספק ששאלה זו קיבלה השראה ישירה מהשאלה הקודמת. עם זאת, אני מאמין ש"שחמט בליץ "ו"שחמט כדור" בדרך כלל מתייחסים לסוגים שונים של משחקים, כאשר האחרונים קרובים למשחק של דקה אחת, והשניים הם זמן ארוך יותר זמן כמו 5 0 או 3 2. בגלל זה , אני מהסס לקרוא לזה בעצמי שאלה כפולה.
הפתיחה הטובה ביותר לבליץ היא יריבך שלא מכיר. אם אתה לא מכיר את היריב שלך, המתחרים עובדים טוב.
שְׁלוֹשָׁה תשובות:
#1
+10
Landei
2012-05-04 12:48:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני חושב שזה תלוי מאוד כמה אתה חזק.

עם זאת, הצלחתי קצת עם הפונזיאני. זו לא הפתיחה "הטובה ביותר", אלא סולידית, ושחקנים רבים לא יודעים זאת ומאבדים זמן מה לחשוב על המהלכים הבאים. התיאוריה קלה, ויש כמה מלכודות ששחור יכול ליפול לתוכן (האהוב עלי הוא כששחור לוקח את המשכון e4 "הלא מוגן" עם האביר ואתה יכול למזלג אותו עם Qa4 + ).

בדרך כלל זה יכול להיות רעיון טוב לשחק אגרסיבי (למשל Qh4 של שטייניץ במשחק הסקוטי) ולנסות לזרוק את היריב מהספר בהקדם האפשרי. כמובן שהפתיחה חייבת להיות עדיין ניתנת להשמעה, ואתה צריך לדעת איזו תיאוריה.

#2
+10
xaisoft
2012-05-04 23:13:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני באופן אישי לא חושב שיש פתיחה טובה ביותר לבליץ. אני חושב שאתה רק צריך להוציא את החלקים שלך מהר ככל האפשר ולשלוט במרכז. בליץ הוא יותר נושא זמן ולא נושא מהותי.

#3
+2
sripathis
2020-07-30 21:11:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

יש הרבה פתחים שבהם אתה יכול להשתמש בבליץ, אבל אני חושב שפתחים איטיים ומוצבים איטית זקוקים לחשיבה רבה יותר, וכך אתה עלול לאבד. הייתי מציע לשחק כמו מיכאיל טל, להקריב קורבנות בלי לחשב את המהלך יותר מדי, ולנסות לסבך את המיקום עבור היריב שלך. השתמשתי בזה ברבים מהמשחקים שלי, אני מסבך את המיקום, מקריב קורבן מורכב אך אולי לא נשמע שמבלבל את היריב והיריב עלול לבחור את הגרסה הלא נכונה ולהפסיד בניסיון לשחק מהר, או אולי לחשוב זמן רב, להשיג את המושלם לזוז אבל לבסוף לאבד בזמן. אז השעון הוא גם דבר שתצטרך לחשוב עליו בבליץ. אם אתה רוצה שאציע פתחים, אז מלבן המלך, אולי המלכים גמבי, הסיציליאן הפתוח שהוא האהוב עלי ביותר, סקנדינבי וכאלה. צרפתית היא מוצקה פתיחה משחור או שתשחק מראש ותאבד זמן ליריבך או תשמע את וריאציית החליפין. עם החלקים השחורים, כנגד 1.c4 Nf6 אני חושב שזו הדרך הטובה ביותר להגיב ואחרי זה לנסות להיכנס למערכת ההודית, Nimzo או Kings Indian. עבור d4 הייתי אומר Nf6 לא רע אבל זה כרוך בחשיבה רבה יותר, אז אני אוהב לשחק בהגנה ההולנדית, וריאציה לנינגרד שהיא לא מאוד פופולרית. פתיחת שחמט. וולד בהחלט מציע להגנה בסיציליה על נג'ידורף וריאציה בבליץ, אם כי זה נראה מאוד לא מעשי כי מהקווים החדים והמשחק החישובי הטקטי, כאמור, אתה יכול לבלבל את היריב שלך ללחץ זמן, וכמובן שאולי אני ממליץ להקריב קורבנות לא נשמעים, אך יש להשתמש בזה לעתים רחוקות מאוד ובתפקידים חשובים מאוד. זכור, גם אם אתה משחק ברשת אתה מסובב פסיכולוגית את היריב שלך למקום מאוד לא פשוט.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...