שְׁאֵלָה:
האם התקפות בארי ו -150 התקפות באמת עובדות כל כך טוב עם קול-צורטורט?
Charles Menguy
2012-05-05 11:43:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כאשר חיפשתי עצות בנושא קול-צורטורט כמתואר כאן, מצאתי מידע נוסף אודות 2 התקפות אחרות שניתן להשתמש בהן לשיפור הרפרטואר שלי בצורה יעילה למדי. הנה המידע שמצאתי:

  • Colle-Zukertort ו- Barry attack יחד אמורים לספק רפרטואר עובד לכ- 85% מהמשחקים שלי.
  • Colle-Zukertort, Barry attack ו- 150 attack בשילוב אמורים לספק רפרטואר עובד לכ -90% מהמשחקים ששיחקתי.

מה דעתך על זה ? אני מופתע מכך שיש רק 3 טריקים אלה ביד נראה כל כך יעיל?

פרסם כמה משחקים כדי שנוכל לבחון אותם, בבקשה.
חָמֵשׁ תשובות:
#1
+11
Bort
2012-05-05 19:26:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

יש ספר שהמליץ ​​על רפרטואר זה, רפרטואר לפתיחת שחמט רוצח מאת Summerscale. השתמשתי בעצמי בשורות האלה כשהייתי בטווח של 1400 עד 1800, אבל נאלצתי לוותר עליהן כשהן מעכבות את ההתפתחות שלי כשחקן.

כמתחיל, בכנות אתה לא צריך לדאוג בנוגע לזה. בחירת רפרטואר צריכה להיות בסמוך לתחתית רשימת 'האזורים לשיפור'. כמה משחקים ניצחת / הפסדת בגלל היכרות עם הפתיחה? אם כבר, נסה לשחק קווים טובים ורגילים ופתוחים, כמו 1.e4 e5 , ופשוט התמקד בשחמט. תוכלו להפיק יותר מזה מאשר ללמוד על הניואנסים של התקפת בארי.

#2
+4
Andrew Latham
2012-05-07 04:13:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

השתמשתי בקול-צורטורט לזמן מה. התקפת 150 ידועה למדי עבור שחקני פירק, וההתקפה של בארי אינה מספיק טובה כדי להחזיק אותך אם זה לא עובד. אתה יכול להסתדר ברמת המועדון עם הרפרטואר הזה, אבל אתה מגביל את עצמך מכיוון שמלבד הדוגמאות המעטות שניתנו בספרים על אותם פתיחות, מעטים אם בכלל שחקנים מעל גיל 2000 מפסידים להם אי פעם, כי הם יכולים לחשוב עליהם. אם אתה בסדר עם פשוט לזרוק את היתרון שלך עם החלקים הלבנים לשחקנים מעל 2000, לך על זה, אבל באופן אישי הייתי ממליץ לך ללכת עם משהו יותר מתוחכם.

#3
+3
Jeff Pokorski
2013-03-13 22:36:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני מדורג בערך ב- 1850 USCF (ELO) ושיחקתי במערכת קול-צורטורט בצורה דתית למדי כשהוא מורשה על ידי היריב. הייתי נוטה להסכים כי ההתקפה של קול-צוקרטורט, בארי ו -150 מספקת סט רחב למדי של תגובה פוטנציאלית (אבל יהיה לי לפחות מושג כלשהו כיצד לשחק נגד 1.d4 f5 ו- 1.d4 e5 אף על פי שידוע כי 1. ... e5 נחות, הוא עלול להוביל לאסון אם נגן בצורה לא נכונה על ידי לבן. אני מאמין שברמות מועדון נמוכות יותר מתחת לדירוג המומחים, שרפרטואר מצומצם של פתחים שמוכן היטב יכול לתת ליריבים שלך בעלי דירוג גבוה יותר. כפי שמצאתי (לפחות לרמת מומחים נמוכה. אני מסכים באופן כללי אם כי אם אתה באמת שואף להשתפר בשחמט לטווח הארוך, עדיף להרחיב את אפשרויות הפתיחה שלך.

#4
+3
P Calu
2015-01-25 12:12:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

לחלק מכם מומחים שנקראים לפתיחת משחק ...

לחשוב שמה שאתה פותח מעכב את טכניקת האמצע והסיום שלך הוא שקרי לחלוטין. האשמה על יציאה שיחקה במשחק האמצעי והפסד בפתיחה שתבחר היא גם חשיבה שקרית.

GMs ו- IM רבים משתמשים במערכות אלה. אם אתה לא מצליח לגרום לפתחים האלה לעבוד בשבילך, אתה גם לא הולך להשיג קו ראשי לעבודה. לימוד פתחי קו ראשי אינו משפר את השחמט שלך. שחמט הוא באמת על טקטיקות, אמצע ומשחק סיום. הפתיחה היא רק חלק מכל המשחק.

הנה ציטוט של ג'ון קוקס שהוא דירוג FIDE של IM 2400ish מספרו "Dealing with d4 Deviations" "בשנות השלושים של המאה העשרים לא ידעו אם הפתחים האלה או המלכות גמביט היו טובים יותר. אלה היו שנות השבעים של ימיהם; הם הבינו שחמט הרבה יותר טוב ממני, ואם משהו לא היה ברור להם, היה יהיר ממני לחשוב שזה יהיה ברור לי אם רק הייתי מבין את זה יכולתי לרשום בקלות מאה יותר מ- 2550 שחקנים שנכנעו לפתיחות בספר הזה "

הוא מודה שגם מערכות הפתיחה הללו נדליקו פעמים רבות. ...

הנה רמז ... 99.9% מהספר שלו לא פורץ שום מערכת ... כל מה שספרו עושה זה להביא אותך למצב ברמה כשחור. אז מה אתה מתכוון לעשות אז ... לכנף את זה?

אלכין, לסקר, קפבלנקה וכו ', כולם השתמשו בפתחים אלה. נכון לעכשיו, קמסקי בלאטני קובאצ'ביץ' הודג'סון יוסופוב הבדן משתמשים במערכת זו כנגד GMs מהשורה הראשונה.

אנשים שחושבים שפתיחה משפיעה על טכניקת השחמט שלהם או על המיומנות שלהם הם הסוג שרודף אחר פתחים שוב ושוב, אף פעם לא באמת שולח על אף אחד.

איך זה עונה על השאלה שנשאלה?
#5
+2
Aman Agarwal
2018-05-15 19:36:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

1.d4 2.Nf3 הוא הקו הראשי עבורי. אני נוהג לשחק 150 התקפות ובארי מתקפים בתדירות גבוהה במשחקים שלי. הם פתחים טובים מאוד והדבר הטוב ביותר הוא שאתה תוקף בלי שום חולשה. זה נהדר לא.
אבל את שתי ההתקפות האלה אני משחק רק כשהיריב מגיב עם 1.d4 Nf6 2.Nf3 g6. מהלך ה- g6 אומר לנו ששחור הולך לפתח את פיאנצ'טו הבישוף שלו ולנגן אינדיאני של המלך.
עבור שורות אחרות עליכם לעבור דרך "רפרטואר פתיחת השחמט הערמומי של גרהם ברג'ס לבן".שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...