שְׁאֵלָה:
מדוע לא משחקים את הגמביט של המלך לעתים קרובות?
Binoj Antony
2012-05-02 18:41:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ראיתי כי את הגמביט של המלך בדרך כלל לא משחקים ברמה בינלאומית. האם יש סיבה ספציפית לכך?

* כל פתיחה היא "* בדרך כלל * לא משוחקת ברמה בינלאומית": אין פתיחה שמשוחקת ב -50% ומעלה מהמשחקים. אולי [הבהיר] (http://chess.stackexchange.com/posts/94/edit) למה אתה מתכוון?
הכותרת של @msh210, בינוג 'מבהירה שהוא מתכוון לגמביט של המלך "בדרך כלל לא משוחק" במובן הלא נדיר שהוא "לא משוחק לעתים קרובות" או "רק לעתים נדירות", ולא מבחינת הפרשנות הקפדנית שלך (באופן יוצא דופן? :-) מה המשמעות של להיות פתיחה "מנוגנת בדרך כלל". אז עומד מול הגמביט של המלך עם פתחים שמושמעים בתדירות גבוהה באותה רמה (אם כי בוודאי <50% מהזמן שלוקח בנפרד) בכדי להיחשב כ"משחקים לעתים קרובות ", למשל. הגמביט * של המלכה.
שבע תשובות:
#1
+16
EPN
2012-05-02 20:34:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אחת השורות הנפוצות יותר עבור גמביט המלך היא קבלה, ואחריה 3. Nf3 . כלומר, 1. e4 e5 2. f4 exf4 3. Nf3 . לאחר מכן, שחור יכול לעקוב אחר 3 ... d6 , מה שמכונה הגנת פישר. פישר היה בטוח מאוד שמדובר במצב רע עבור הלבן. הוא כתב מאמר שלם על השורה הזו, ואמר במפורסם: "לדעתי הגמביט של המלך משובש. הוא מפסיד בכוח." נוסף על כך הוסיף, "כמובן שלבן תמיד יכול לשחק אחרת, ובמקרה זה הוא פשוט מפסיד אחרת." למסקנות דומות כי עמדתו של לבן אינה טובה.

הערה: מעניין שפישר עצמו שיחק את הגמביץ כמה פעמים בהצלחה רבה, אך הוא פתח את 3. Bc4 .

אתה יכול לקרוא את חזהו של פישר ממלכת המלך כאן: http://www.academicchess.org/images/pdf/chessgames/fischerbust.pdf
אני לא יודע למה אנשים תמיד מגיעים לניתוח / פסק הדין הזה בן 40+. זה הקסם של השם "בובי פישר", כמובן, אבל באופן כללי לא הייתי סומך על שום ניתוח מתקופת טרום הריבקה. בשל מחשבים, הידע לפתיחה בימינו הוא ברמה אחרת לגמרי בהשוואה לתקופת פישר. זה לא אומר שפישר טועה, רק שדעתו בלבד אינה מספיקה כדי להשליך קו פתיחה.
#2
+6
Arlen
2012-11-02 22:37:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

דייוויד ברונשטיין, בספרו "המורה העצמי לשחמט מודרני", נותן הסבר מעניין לאי משחקו. אל תשכח, הוא השתמש בו פעמים רבות בתרגול GM, כולל משחקים בלתי נשכחים נגד טל ופטרוזיאן (האחרון היה משחק תערוכה בו הם בוחנים באופן מלא יותר רעיון ממשחק אלכין-קרס).

הנימוק שלו ל 2. עדיף Nf3 על 2. f4 זה כמו 2. d4 , 2. f4 מכריז באופן מלא על כוונותיו של ווייט מוקדם מדי במשחק. עדיף לבן לשחק משהו כמו 2. Nf3 , כאשר לשחור עדיין אין מושג לאיזה סוג משחק מכוון לבן. הוא לא חושב שזה בהכרח גרוע יותר, רק שהנגינה בו מקלה על הבחירות של בלק. 2. Nf3 שומר על אפשרויות של ווייט פתוחות.

אין שום דבר רע מטבעו להכריז על כוונות במשחק כמו שח. הצהרת הכוונה היא פרשנות של השחקן האחר. מדובר בשאלה האם היריב יכול לעשות משהו בנידון או לא. בשלב מוקדם זה של המשחק, ישנם כל כך הרבה מסלולים זמינים, עד שאפשר לבטל בבטחה רעיונות כמו "בתקווה שהיריב לא יגלה מה רוצים לעשות". זכור גם את העיקרון של לבחון תמיד את מהלכי היריב הטובים ביותר כשחושבים על תוכנית. לדעת אובייקטיבית על "כוונות" אין שום תפקיד בשחמט.
#3
+4
Andrew
2012-05-02 18:57:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הגמביט של המלך נחשב לנחות כיוון שהלבן מקריב את בטיחות המלך יחד עם חייל בתנועה 2. יתר על כן, אף על פי שלבן יקבל התקפה לאורך קובץ ה- f בימי מורפי, כעת רעיונות ההגנה הנכונים ידועים בשחור ו ללבן קשה יותר.

עם זאת, הגמביט של המלך הוא כלי נשק נהדר ברמת המועדון. למעשה, שחמט איכותי ישחרר ספר על גמביט המלך בקרוב מאוד.

#4
+4
andy
2012-11-14 06:14:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

פריט אחד ש אינו סיבה לכך שגמביט המלך אינו מנוגן יותר ברמה הבינלאומית הוא המאמר הזעיר הזה מחדשות צ'סבייס: "פורץ את הגמביט של המלך, הפעם בטוח. " במאמר טוען ואסיק ראליץ ', מחבר ריבקה, כי כל המהלכים מלבד 3.Be2 מובילים לזכייה כפויה של בלק, בעוד שהמהלך הזה מושך. עם זאת, אף על פי שהדבר פורסם ב -2 באפריל 2012, ולא ב -1 באפריל, המאמר היה למעשה אחד הפוסטים השנתיים של שוטים של צ'סבייס.

ברוך הבא לאתר, אנדי. המאמר ההוא שקישרת אליו היה למעשה בדיחה מטופשים באפריל, שפורסמה בחשאי ב Chessbase ב -2 באפריל. אתה בעצם לא הראשון לפרסם זאת כתשובה לשאלה ממש, אז אני הולך לקחת את החופש לצבוט את תשובתך כדי להפוך אותה לאזהרה מועילה מפני אופי המתיחות של "חזה" KG זה.
#5
+2
Allure
2017-12-25 18:09:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

שחקנים מובילים לא משחקים הרבה משחקים חדים כמו זה מכיוון שהם כוללים הרבה קווים מאולצים. קל לחשב קווים אלו עבור מנוע. התוצאה היא שאתה כבר לא משחק נגד היריב שלך - אתה מעלה את כישורי המנוע / שינון שלך לעומת שלהם, ולא את יכולת השחמט שלך לעומת שלהם.

מקור: שחמט רומנטי במודרני פעמים

#6
+1
Simon Louchart
2020-02-25 22:42:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

בדרך כלל, לבן רוצה לשחק בגמביט של המלך כדי לשחק כמה קווים מטורפים, מלאי קורבנות ומשחק פיפיות כמו הגמביט של Kieseritzky:

  [FEN "rnbqkbnr / pppppppp / 8 / 8/8/8 / PPPPPPPP / RNBQKBNR w KQkq - 0 1 "] 1. e4 e5 2. f4 exf4 3. Nf3 g5 4. h4 g4 5. Ne5 Nf6  

עם מבולגן עמדה כבר בתנועה 5! ויש כל כך הרבה שורות כאלה אם שחור מוכן לקבל את האתגר. אבל זה IF גדול. ראשית, יש את ההגנה הזו שאותה דוגל פישר שכולם מזכירים שנראה בסדר לשחור:

  [FEN "rnbqkbnr / pppppppp / 8/8/8 / 8 / PPPPPPPP / RNBQKBNR w KQkq - 0 1 "] 1. e4 e5 2. f4 exf4 3. Nf3 d6  

מהלך זה d6 פשוט מסיר את הריבוע e5 עבור האביר, וזה לבד מקשה על ההתקפה של ווייט להמשיך.

אבל אני חושב שבאמת, מה שיכול להרתיע את הלבן לשחק את הגמביט של המלך, במיוחד ברמה גבוהה יותר, הוא ששחור יכול פשוט לבחור מוקדם d7-d5 ההתקנה, שבדרך כלל נותנת שוויון מלא (ודי משעמם):

  [FEN "rnbqkbnr / pppppppp / 8/8/8/8 / PPPPPPPP / RNBQKBNR w KQkq - 0 1"] 1 . e4 e5 2. f4 d5 3. exd5 exf4  

ובאמת, אחרי 3 המהלכים האלה קשה לראות איך לבן יכול לתקוף ... בדוק את ההקדמה שלי ב הגמביט של קינג אם אתה רוצה לקבל מושג כיצד לשחק את הפתיחה המעניינת בכל זאת.

#7
  0
Tom Au
2012-05-04 06:23:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מספר שחקנים הגיעו למסקנה ש- 1. f3 הוא אחד ממהלכי הפתיחה הגרועים ביותר עבור לבן: מהו מהלך הפתיחה הגרוע ביותר, ולמה?

בגמביט של קינג, לבן משחק e4 , ואם שחור עונה ... e5 , לבן ואז מנגן f4 . זה גורם לחסרונות רבים של f3 מוקדם; לְמָשָׁל זה פותח שורה עבור שחור כדי בסופו של דבר להשמיע ...Qh4+!.

היתרון של f4 על פני f3 הוא "פיפיות;" כלומר זה נותן לבן כמה יתרונות מפצים, במיוחד נגד שחקנים בינוניים. מכאן שהיה פופולרי בקרב אדונים תוקפים כמו רודולף שפילמן בסוף אמצע המאה הקודמת. מאז התגלו ותוקנו שיטות הגנה על שחור. בהתחשב בהצגה "המשוכללת" של ימינו, כאשר לבן נגרם חיסרון הן של משכון והן של האלכסון הפתוח, הוא אינו מקבל פיצוי מספיק.

עם זאת, כל מה שעשוי להשתנות מחר, אם מישהו מגלה שורה או וריאציה חדשה.

אתה צודק לחלוטין, הלוואי שיכולתי לבחור יותר מתשובה הנכונה ....
אני לגמרי לא מסכים עם הניתוח הזה. הגמביט של המלך הוא מערכת פתיחה משובחת עבור סוג מסוים של שחקנים. זה דינמי מאוד, ולעתים קרובות מוביל למשחק אגרסיבי, טקטי. זה, כמו כל גמביט, סיכון, אך מעולם לא הוכח שהוא לא נשמע. לעולם לא אשווה את גמביט המלך האדיר ל- 1.f3. אפילו לא זה אותו כדור אירועים. בדרך כלל הלבן הוא שמסוגל לפתוח במתקפה מוקדמת נגד מלכתו של בלק, מכוח קובץ ה- f הפתוח והמרכז החזק. שחור יכול לנסות ולבצע מיון Qh4 מוקדם, אך לעתים קרובות הוא צריך לסגת או להסתכן בלכידה, ולתת ללבן לפתח רווח זמן.


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...