שְׁאֵלָה:
מהי התיאוריה מאחורי השליטה המרכזית?
Soufiane Hassou
2012-05-04 19:34:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

שליטה במרכז היא היבט חשוב במשחק שח, רוב הפתחים בנויים סביב שליטה במרכז, אבל למה? האם השליטה במרכז באמת כל כך חשובה לניצחון במשחק?

ארבע תשובות:
#1
+13
Tom Au
2012-05-04 19:40:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

המרכז הוא צומת הלוח. שליטה בו תעניק לך גישה לכל חלק אחר בלוח. יחד עם זאת, זה יניע טריז בעמדת היריב המעכב את התקשורת בין המלך לצד המלכה.

שליטה במרכז היא בדרך כלל יתרון מכריע לטובתך; אלא אם כן יש ליריב שלך פיצוי כבד (למשל יותר משבוע של יתרון מהותי), או התקפה אלימה נגד המלך שלך.

דבר אחד ברצוני להוסיף לכך להבהרה הוא שישנן שתי שיטות שליטה במרכז: ישיר ועקיף. שליטה ישירה כוללת _עיסוק_ במרכז והיא המאפיין של בית הספר הרומנטי / קלאסי. שליטה עקיפה כוללת הפעלת לחץ על המרכז ושליטה בכיכרות מרכזיות מבלי לכבוש אותן. זה הסימן של בית הספר ההיפר-מודרני.
#2
+8
user127
2012-05-04 19:36:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

היצירה במרכז הריבוע הארבע יכולה לנוע למקומות רבים יותר מאשר בכל מיקום אחר על הלוח. אז אם אתה יכול לקבל שליטה על עמדות המרכז, יש לך יותר אפשרויות וזה נותן לנו יתרון על היריב.

#3
+7
Tony Ennis
2012-05-04 19:40:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

שליטה במרכז מאפשרת לך להעביר את החלקים שלך לצד השני של הלוח בצורה קלה יותר.

יתר על כן, לחלקים מסוימים (במיוחד אבירים) יש יותר מהלכים אם הם במרכז הלוח. לאביר במרכז יש 8 מהלכים. לאביר על השפה יש 4, 3 או 2.

אביר על השפה עמום.
#4
+1
Savage47
2019-10-22 05:45:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

קודם כל, כל פתיחת שחמט סבירה מתמקדת במרכז במהלכים הראשונים. אפילו היפר-מודרני ממוקד במרכז גם אם הם לא משחקים עבורו ישירות.

מדוע זה חשוב?

לבן יש יתרון מהלך ראשון ויש מספר סופי של ריבועים על הלוח. אם לבן יכול להפוך את יתרון המהלך הראשון שלו לשליטה בריבועים רבים יותר מאשר ליריב, אז לבן יכול להיות יתרון בר קיימא. אחרת, היתרון של לבן יתפוגג לכלום ככל שהמשחק נמשך.

אתה יכול לומר מדוע לבן אינו תופס מקום בכנף? הסיבה היא שהיריב יכול לתפוס יותר בצד השני. אם אתה משחק 1.g4 ואני מגיב עם 1 ... d5 אני לפחות שווה כי אני שולט יותר בלוח.

דרך נוספת להסתכל על זה היא זו. בכל פעם שאתה מכניס משחק למנוע זה נותן לך ציון. ציון זה מבוסס על ערך החלקים. ערך החלקים מבוסס על ניידותם וניידותם מבוססת על שליטה במרחב במיוחד במרכז.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...