שְׁאֵלָה:
כיצד אוכל למצוא בעיות טקטיקות טובות?
Eve Freeman
2012-05-11 10:55:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

נניח שיש לך בסיס נתונים של הרבה משחקים.

כיצד היית הולך למצוא בעיות טקטיקות טובות? אני מניח שהייתם מחפשים עד שהיה מקום בו הציון עבר, והיה רק ​​מהלך אחד טוב במהלך הקודם. אבל זה לא כל הסיפור, לפעמים אתה צריך לחזור כמה מהלכים אחורה כדי למצוא היכן הטקטיקה באמת התחילה.

לעת עתה, רעיונות כיצד לעשות זאת באופן ידני הם בסדר (בעזרת של מנוע ניתוח), אך אוטומציה של תהליך זה היא הרעיון.

שְׁלוֹשָׁה תשובות:
#1
+11
Andrew
2012-05-12 00:57:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

גישה אחת עשויה להיות לעבור את כל המהלכים של משחק ברמה גבוהה, ואם הערכת המנוע משתנה משמעותית, שמור את המיקום לבדיקה אנושית.

במקרה זה, "באופן משמעותי" הוא כנראה חצי משכון או יותר, אם כי אתה יכול גם לדרוש שהוא יהיה משכון אחד מלא לצורך טקטיקה קלה יותר.

הרציונל העומד מאחורי התבוננות רק במשחקים ברמה גבוהה הוא שהניקוד באמת ישתנה באופן משמעותי עם טעות. במשחקים ברמה גבוהה לא יהיו שגיאות ברורות (כלומר תליית חתיכה) ולכן יתכן והטעויות יהיו טקטיקה לא כל כך ברורה.

זה לא יהיה מושלם, אבל זה עשוי לקבל כמה עמדות ששווה להסתכל עליהן "ביד".

רק עוד הערה אחת - אם אתה מאפשר למנוע השחמט לחפש אל עומק מספיק (14-16 ברוב העמדות צריך להיות טוב) - אז לא תצטרך לדאוג לפספס את תחילת הטקטיקה. המנועים יוכלו לראות את רוב הטקטיקות, גם אם הן מסובכות.

#2
+3
Valentin Brasso
2012-05-11 20:42:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אם אתה רוצה למצוא משחקים טקטיים במיוחד, התחל להסתכל על שחקנים טקטיים במיוחד (אלכין, טל ופישר וכל בחור שחמט מטורף אחר שאתה אוהב).

השני הכי טוב יהיה משחקים בין כל הסבתות. , ללא קשר למאה המשחק שוחק. טקטיקות שחמט מופיעות כמעט תמיד גם במיקום המשחקי ביותר.

אם אתה רוצה למצוא טקטיקות שמנצחות בשלב מוקדם, חפש מיניאטורות (משחקים שמסתיימים בניצחון, נניח, פחות מ -30 מהלכים).

ישנם אתרים שם המאפשרים למשתמשים לשמור אוספי שחמט ( chessgames.com היא דוגמה אחת, יש כמה תוצאות טובות אם אתה מחפש טקטיקות או שחקנים מפורסמים. ). אך אמרת שיש לך מסד נתונים בו אתה מעוניין לחפש, כך שאולי אינך מעוניין בכך.

גם אם אינך מערב את מאגר השחמט שלך, תוכל למצוא מגוון רב בטקטיקות בספרים שנכתבו על ידי שחמט. מאמנים או ברשימות השמעה לווידיאו שנוצרו על ידי מאמני שחמט (הדוגמה האהובה עלי כאן תהיה MatoJelic, אבל יש הרבה יותר).

אם אתה רוצה למצוא משחקים הכוללים הרבה לוכד, חפש את מספר המופעים x (אם יש לך מסד נתונים עם משחקים ב- PGN ו אתה יודע ביטויים רגולריים אתה יכול לחפש מופעים של x קוד> במהלכים עוקבים אבל זה לא יביא לך מספיק ערך למאמץ, אז לא הייתי ממליץ).

מה שאתה לא יכול למצוא הם טקטיקות שנמנעות. לפחות אתה לא יכול למצוא אותם על ידי התבוננות במהלכי המשחק לבד. תזדקק לאדם שיגיד מה אם ...? ואז יעשה את הצעד ואז יבדוק עם מחשב.

אני מניח שיכולתי לנסח את השאלה שלי בצורה ברורה יותר, אבל מה שהתכוונתי היה שרציתי לשלוף עמדות ספציפיות הכוללות טקטיקות מהמאגר שלי, כדי להציג אותן כבעיות מעניינות (נראה לי ש- chesstempo חייב להשתמש במשהו כזה. למצוא את בעיות הטקטיקה שלה).
#3
+1
ezaspi
2013-12-22 20:31:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני מניח שיכולתי לנסח את השאלה שלי בצורה ברורה יותר, אבל מה שהתכוונתי היה שרציתי לשלוף עמדות ספציפיות הכוללות טקטיקות מהמאגר שלי, כדי להציג אותן כבעיות מעניינות (נראה לי ש ChessTempo חייב להשתמש במשהו כזה כדי למצוא את בעיות הטקטיקה שלו).

פשוט סיעור מוחות כאן, אבל כמתכנת, אני יכול לראות דרך לעשות זאת. השג סטוקפיש וכתב יישום שמגיש אליו את התפקיד. שמור את הערכות, וכאשר הערך משתנה באופן משמעותי (מה שזה לא אומר חחח), שמור את המיקום הזה כ- FEN יחד עם ה"פתרון ". יש לי את רוב הקוד לביצוע עבודת הגרנה, אני לא חושב שיהיה קשה לכתוב את זה. פשוט אין לי עניין כתחביב לעשות את זה.

כיצד משיגים את המשרות להגיש לסטוקפיש? לשם כך אתה חוזר על קובץ המכיל משחקים רבים המעוצבים ב- PGN ויוצר את ה- FEN עבור כל מיקום לוח וירטואלי. כבר כתבתי קוד דומה ב- C # וב- Java.

למעשה עשיתי עבודה על זה מאז ששאלתי את השאלה הזו: http://gist.neo4j.org/?6506717 :)
נֶחְמָד! האם הגישה שלך חוסכת כל עמדת FEN במשחק, ומשתמשת בה כמאגר נתונים? אני לא חושב ששחמטמפו מרחיק לכת כל כך, אבל זה רעיון שאפתני אם זה מה שאתה עושה. הייתי חושב שזה יהיה גדול מאוד עם הרבה משחקים. אבל אם כל מה שאתה רוצה זה לחלץ בעיות טקטיות להצגת ChessTempo, אני לא חושב שאתה זקוק לשאילתות.
מה שאני רוצה, כשחקן שחמט, הוא משהו שעבודתך עשויה לפתור. כולנו רוצים לשפר את המשחק שלנו. אם אוכל להזין את כל המשחקים שלי לתוכנית שלך, ולסדר את הטעויות שלי, אוכל להבין טוב יותר איפה עלי לשפר. Chess.com עוקב אחר היסטוריית הטקטיקות שלך ועושה משהו דומה. אבל רבות מהטקטיקות שלה אינן מציאותיות בעיניי. התוכנית שלך תהיה הרבה יותר אישית!
דבר נוסף, אם תסתכל על CTART (חפש בגוגל, IMO המאגר הטוב ביותר של בעיות טקטיקה) תמצא שהמפתח לקח את העמדות ממשחקים אמיתיים. הוא אפילו מתייחס למשחקים! עם זאת, כדי להימנע מבעיית זכויות היוצרים, הוא מסיר משכון אחד שאינו בעל משמעות לתפקיד. בהתחשב בכמות המשחקים העצומה שיש ל- CTArt, אפשר להעריך שהמאמץ היה עצום. קבל עותק באמזון. :)
מגניב. רשמתי את הדומיין chessgraph.org, אם כי שום דבר עדיין לא קיים שם. מקווה להשיג משהו שבו תוכלו להגיש PGN ולנתח את המשחק על ידי דג המניות, ולקבל את המשחקים על ידי עמדות ה- FEN שלהם. נראה כמה מהר זה מתפוצץ. :)


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...