שְׁאֵלָה:
מהם פתחים טובים לשחמט כדור?
Andrew Latham
2012-05-04 07:16:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ניכר כי לשחמט הכדור יש מערך אסטרטגיות שונה משחמט רגיל. מכאן נובע כי פתחים מסוימים יהיו טובים או גרועים יותר לעומת עמיתיהם בשחמט הרגילים. היקארו נקאמורה מכסה כמה דוגמאות בספרו "דקה לזוג", אך הכיסוי קל מאוד. מהם כמה פתחי שחמט כדוריים טובים שחזקים במיוחד בשל אופי שחמט הכדורים?

כפילות אפשרית: http://chess.stackexchange.com/questions/227/what-are-good-openings-for-white-during-a-blitz-game. אני אוהב את זה יותר טוב.
לא כדור כפול שונה במקצת מהבליץ, התמחות 1 + 0
חָמֵשׁ תשובות:
#1
+11
Andrew
2012-05-04 07:40:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

שחקני הכדור הטובים ביותר יכולים לשחק בפתיחות סטנדרטיות. הפתחים הם תיאוריה מכיוון שהם הם המהלכים הטובים ביותר.

אם אתה רוצה לשחק משהו אחר, יש כמה הצדקות. אם אתה משחק מהלכים מסוימים כל הזמן, לעתים קרובות אתה יכול לעשות את המהלכים מהר יותר ולהרוויח זמן על השעון. באופן דומה, אם אתה משחק משהו מחוץ לביצוע, סביר להניח שתכיר כמה תוכניות מהעמדה ולעתים קרובות תהיה לך הבנה טובה יותר מהיריב שלך.

עם ההובלה הזו, אחד הפתיחות הפשוטות ביותר לשחק הוא כדי להתארגן על שני הבישופים, לנגן e3 ו- d3 , ולהביא את האבירים ל- d2 ו- e2 (לא בהכרח לפי הסדר הזה). מעט מאוד קורה בשמונה המהלכים הראשונים, כך שלא תצטרך לחפש קשה אחר טקטיקות. החיסרון הוא שאתה נותן ליריב שלך יתרון גדול במרחב.

התוכניות העיקריות של פתיחה זו הן לפתח את כל הקטעים הקטנים שלך ואז להחליט לשחק או c4 או f4 תלוי איך יש ליריב שלך הציב את כוחותיו. אתה יכול לטירה (בדרך כלל מלכות) ואז פשוט לשחק שח.

באופן אישי, תמיד זכיתי להצלחה טובה יותר בשחמט מקוון (במיוחד כדור) במשחקים פתוחים סטנדרטיים. הפעל פתחים שאתה מרגיש בנוח איתם, ותוכל לנצל את כל סכום הידע שלך בשחמט, בניגוד לשימוש רק ב"טריקים "של כדורים.

אמנם זה מעבר לתחום בשאלה זו, אחת הדרכים הטובות ביותר להשתפר בכדור היא לעבוד על משחק טוב יותר ומהיר יותר כאשר לשני השחקנים יש 10 שניות. מרבית המשחקים ניצחו או אבדו במסגרת זמן זו. Sub>

#2
+7
Nikana Reklawyks
2012-11-18 05:43:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

פתחים ש אתה מכיר יותר מיריבך, ושהם עושים את ההבדל ¹. אם אתה רוצה לנצל את זה איכשהו, ולא רק "לשחק טוב יותר".

לכן הייתי מציע ללכת על gambits ו עמדות פתוחות מאוד , בסגנון אגרסיבי. במיוחד לא ידועים ². בפתחים אלה, היכרות עם תמצית העמדות המתעוררות תיתן לך יתרון גדול אם היריב שלך לא. נהפוך הוא, במשחק סגור, טעויות קטנטנות יכולות להיות הרבה יותר קשות להעניש, במיוחד במסגרת זמן זו (כלומר אינך רוצה שיהיה לך יתרון כל כך בטוח-אך קטן, עד שההחלקה הראשונה שתעשה במשחק הקצה תהיה להרוס את זה).

לכן אני מציע:

ובשביל שחור:

  • Gambit של בודפשט נגד 1. d4 .
  • Gambit Elephant נגד 1. e4 e5 2. Nf3 .
  • הגנות פטרוב או סקנדינביה יכולות להיות גם אפשרויות.

אם אתה מוכן ללמוד הרבה יותר, אתה יכול לעכב אותם למעבר מאוחר יותר ברוב השורות המושמעות, אבל זה מגדיל את הרפרטואר שעליך לשלוט בו. אולי כדאי שתסתכל שם.

¹ הייתי טוען שההצעה של אנדרו לפיאנצ'טו היא פסיבית מדי בשביל זה, מכיוון שליריבך אין כמעט שום סיכוי לעשות טעות נגד זה. (שיחקתי במערכת זו הרבה זמן.)
² אני לא מדבר על הגמביט של קווין או על ניידורף, כלומר.

#3
+6
DJR
2012-11-23 19:49:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

לדעתי, חייבים לשחק פתיחה שמשחקים בתדירות הגבוהה ביותר, שכן בשחמט כדור יש מעט מאוד זמן לחשוב. אם אתה קולט ללכת ללמוד פתיחה חדשה, אז אני ממליץ על סטונוול מכיוון שהוא הופך את המשחק למשחק סגור מאוד תוך שמירה על אחיזה חזקה במרכז. עם חלקים שחורים, ההגנה הצרפתית וגמביט של בודפשט משמשים כפתחים טובים.

#4
+1
Inertial Ignorance
2019-06-02 22:42:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

למען האמת המלאה, פשוט שחק את הפתיחות הרגילות שלך. אתה מכיר אותם הכי טוב, וכתוצאה מכך תוכל לשחק איתם מהר יותר. אני סביב 2400 באינטרנט בשחמט 1 0 וזו האסטרטגיה שאני משתמש בה אם אני מרגיש "רציני" לגבי הדירוג שלי.

#5
  0
user18196
2019-06-03 01:39:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

שיחקתי 1 + 0 לפני זמן מה ופתחי ספרים לא היו משהו שיש לקחת בחשבון ברמה שלי (היו לי 2000 ב -1 + 0 ב- chess.com).

עם זאת, זה מעט שונה אם אתה משחק 1 + 0 (או 1/2 + 0) מאשר למשל 2 + 1, שלעתים כלול בזמן הקליע.

אם אתה משחק 2 + 1, אתה יכול לשחק במשחק כמו בבליץ בעקבות הפתיחות שאתה מכיר, אבל 1 + 0? ובכן בשעה זו ייתכן שתרצה להכניס את יריבך לצרות.

נהוג בשעה 1 + 0 להציע חלקים אפילו רק כדי לנצח קצת זמן. לפעמים היריב שלך נהיה עצבני ולשחק בפתיחה מוזרה תוך איומים מהירים יכול להיות משהו שיש לקחת בחשבון ברמה [צעירה] שאינה מאסטר. e4 e5 2. Bc4 Nc6 3. Qh5 g6 4. Qf3 Nf6

התוצאה היא שחור יכול לאבד 5 שניות (חשוב כמו משכון במשחק 1 + 0) ואילו לבן לא מבנה חלש או צרות חמורות בהתפתחות.


אם אתה לא רוצה לשחק פתחים מוזרים, אתה יכול לנסות את הפתיחות החביבות של בודפשט גמביט. אחרי 2 ..... e5 לבן עלול לאבד כמה שניות או להיכשל ולא לתפוס את המשכון ביתרון, ותמיד תוכל לסיים על ידי התממשות של מלכודות כמו זו אם היריב שלך לא יודע את התיאוריה.

> [FEN ""] 1. d4 Nf6 2. c4 e5 3. dxe5 Ng4 4. Bf4 Nc6 5. Nf3 Bb4 + 6. Nbd2 Qe7 7. a3 Ngxe5 8. axb4 Nd3 ++
@PhishMaster. תודה רבה שתיקנת את תשובתי. היה לי קצת ניסיון ב -1 + 0 ברמה של 2000, אבל נהייתי גרוע יותר עם הגיל. רק כמה מחשבות :)
בבקשה. אני רק עובד על תג הזהב של עורך ההעתקות, שבו אתה עורך 500 הודעות. אני פשוט עובר על הרבה מהם ומחפש שגיאות כתיב מכיוון שאני לא אוהב לערוך את הרעיונות של אנשים. אם תרצה, אני יכול להסתכל ספציפית על השאלות / התשובות שלך. לא רציתי לעשות זאת מכיוון שהרגשתי שזה עלול להרגיז אותך. אני כן מבין שאנגלית אינה שפת האם שלך, ולכן טעויות קורות.
@PhishMaster. רוב השאלות שלי נערכו אך אל תהסס לערוך כל תג או טקסט עם טעויות בתוכן הקטן שלי. תודה על כל המשימה שאתה מבצע.


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...