שְׁאֵלָה:
איך אני מנתח את המשחק שלי אחרי המשחק?
xaisoft
2012-05-03 18:40:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

באילו טכניקות אתה משתמש לניתוח המשחקים שלך או משחקים של אנשים אחרים?

כמה זמן אתה מקדיש לניתוח המשחק?

האם יש כלים (אלקטרוניים או ידניים) , כמו פיסת נייר) בה אתה משתמש במהלך הניתוח?

טכניקה אחת היא לעבור את המשחק בעצמך, לנסות לזהות טעויות כלשהן, ואז לבדוק אם שוב עם מנוע.
שתיים עשרה תשובות:
#1
+52
Andrew
2012-05-03 19:41:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ניתוח המשחקים שלך הוא הדרך הטובה והמהירה ביותר להשתפר לדעתי.

בהקדם האפשרי לאחר המשחק, כתוב את הווריאציות שחשבת עליהם במהלך המשחק, במיוחד אלה שלא הושמעו. זה יהיה שימושי כשתחזור למשחק אחרי ימים, חודשים ואפילו שנים. ככל שתשתפר, יהיה מועיל לראות מה חשבת במהלך המשחק. בדרך זו, תוכל לאתר כיצד תוכל לשפר את תהליך החשיבה שלך במשחקים עתידיים.

כאשר אתה מתחיל לנתח, השתמש בלוח שחמט, אך אל תשתמש במנוע בהתחלה. חפש מהלכים שבהם טעית או החמצת משהו חשוב. אם איבדת חומר, חזור אחורה ומצא את הרגע בו פגמת. אם הגעת למצב רע, נסה לזהות את המהלכים שהובילו למצב זה והעריך כמה חלופות. הכניס את כל מה שעולה על עצמך לתוכנית השחמט / מסד הנתונים שלך (אתה משתמש כלשהו במאגר, נכון?).

אחרי שעברת על המשחק "מאת יד "(זה אמור לקחת לפחות חצי שעה למשחק איטי, אפילו יותר זמן אם זו הייתה עמדה מסובכת), עכשיו הגיע הזמן להשתמש במנוע שחמט. עברו על כל המהלכים ושימו לב איפה המנוע אומר שביצעתם מהלך גרוע או פספסתם הזדמנות למהלך טוב יותר. שוב, הוסף וריאציות למסד הנתונים שלך. אם לא ברור מדוע משהו שהמנוע מציע הוא טוב, חקור אותו עוד יותר. נסה כמה קווים וראה מה המנוע אומר.

בשלב זה, לפניך נורא הרבה מהלכים. עכשיו הגיע הזמן לנסות לקחת כמה שיעורים מהמשחק. חזור שוב למשחק והחליט איזה דבר ספציפי היית יכול לעשות טוב יותר. ביצעת מהלך מיקום גרוע מאוד? טעיתם חומר? הזניחת התפתחות? האם שמת חתיכה על ריבוע רע? שאלת שאלות כאלה תעזור לכם במשחקים עתידיים במהלך המשחק.

הדבר האחרון שאתה יכול לעשות הוא לבקש משחקן חזק יותר לעזרה. הביאו את כל המידע שיש לכם לשחקן החזק יותר ואז עברו את המשחק פעם נוספת. השחקן החזק יותר יכול לתת לך הצעות כיצד לחשוב בעמדות מסוימות. בעיקרון, מנוע שחמט יכול להגיד לך מה המהלך הנכון, אך לעתים קרובות יש צורך בשחקן חזק יותר שיגיד לך למה מהלך נכון.

כדאי לנסות לפתח גם את סגנון הניתוח שלך. אם אתה שחקן טקטי חזק, נסה לעבור את המשחק מבלי לבצע מהלכים על הלוח, פשוט תנתח בראש שלך. אם אתה טוב במשחקי הקצה, החלף צבעים ונתח היכן היריב שלך סטה במשחק הסיום. אני מקווה שניתוח משחקים הוא כיף ולא מטלה!


מחשבות נוספות

לא הזכרתי ללמוד את מהלכי הפתיחה כי זהו פחות חשוב מאשר למצוא את הנקודות הספציפיות במשחק בהן טעית. לאחר שבחנתם את המשחק בכללותו, לימוד הפתיחה יכול לעתים קרובות לעזור גם לכם. הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא לחפש משחקי גרנדמאסטר באותה פתיחה שהושמעה. גלה אילו מהלכים נהוג לשחק, ואז עיין בכמה משחקים של שחקנים חזקים יותר כדי למצוא תוכניות טובות וכלליות לפתיחה. נסה לראות היכן השתנתה מתוכניות אלה וקבע למה לא עשית את מה שעשה השחקן החזק יותר. זה הרבה יותר חשוב מאשר שינון מהלכים (אם כי כנראה תגלה ששיננת וריאציות רבות כמובן מאליו!).

הרעיון לארכב משחקים משלך מסקרן. אני בדרך כלל זוכר את כל הווריאציות ששקלתי בהן + את כל המשחק בו שיחקתי עד שבוע, אבל אחרי זה אני שוכח (אני שחקן טקטי חזק). אבל להיות מסוגל להעלות משחק ישן ולהחיל אידיאולוגיות חדשות זה יהיה מרתק.
#2
+20
Tony Ennis
2012-07-22 17:38:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אצטרך לחלוק על @andrew לגבי ניתוח המשחקים שלהם. הסיבה היא שאני שחקן B. אני עושה מהלכים של שחקן B. אני מבצע ניתוח של נגן B. זה לא מספיק. להקדיש זמן יקר להפקת ניתוח חלש אינו יעיל.

זה עלול לפגוע באנשים. אבל שקול - אם היית צריך לבצע תיקון בית ולא היית יודע איך, היית פשוט מבין את זה במקום או שהיית מחפש מומחה / השכלה כדי להפוך אותך לחכם יותר? אם היית צריך לרעף את הגג שלך, האם היית פשוט קם לשם ומתחיל לפטיש? או שהיית מתייחס למספר הדרכים וללמוד תחילה מעט? אולי היית מדבר עם גיסך שהוא קבלן?

במקום זאת, אני מתחיל עם המנוע, במצב שאני לא יכול לנצח. זה מקביל לכך שיש מדריך או ספר כיצד לבצע.

אני מקיש את המשחק במנוע ונותן לו לנתח כל מהלך (שני הצדדים.) אם המחשב מייצר מהלך והציון סוטה יותר מדי. (מבחינתי, חצי נקודה), אני עוצר כדי לקבוע למה המחשב בוחר במהלך אחר. ואז אני עובד להבין כיצד המהלך של המחשב מונע את המצב שנגרם על ידי המעבר שלי.

נקודות טובות ואנלוגיה.
זה טיעון סביר, אבל אולי אתה מעוניין לדעת שבימים ההם לא הייתה גישה למנועים, אך זה לא מנע מאנשים לנתח משחקים ולכתוב ספרים (שלעתים קרובות כבר לא עומדים בבדיקה של המנועים הנוכחיים). ניתוח המשחקים שלך לא יפיק את מיטב הניתוחים ברמה שלך, אך עם זאת זו מיומנות חשובה לטפח.
אני מאוד נגד שימוש במנועים. מהסיבה הפשוטה שהם משתמשים באלגוריתמים שונים לבחירת מהלכים. ניתוח שחקני B עשוי להיות חלש, אך תלמד ממנו הרבה, הרבה יותר מאשר ממשחק ששיחקו שני סבתות. ברגע שתנתח את המשחק שלך ותמצא טעות או מהלך חזק יותר, הוא יישאר תקוע. תוכלו לזהות את התבנית בפעם הבאה שתראו אותה על הלוח. כפי שציינת - מנועים מציעים איך לנוע אבל לא למה. זו הנקודה החלשה ביותר שלהם.
@AnonymousLurker להבין את * הדרך * אל המנוע * מה * זה השיעור.
הרשי לי אנלוגיה נוספת: אני נגן גיטרה מתחיל. אנשים אומרים לי שאני צריך לעשות תרגילים כדי לשפר את המשחק שלי, אבל אני עושה תרגילים ברמת טירון. זה לא מספיק. אז שכרתי נגן גיטרה מקצועי שיעשה בשבילי את התרגילים שלי. בשחמט, הנקודה היא לא איכות הניתוח שאליו אתה מסתיים, אלא התרגיל שאתה מקבל מתהליך הניתוח.
@RemcoGerlich, אתה מפספס את הנקודה. אני ממליץ לתלמיד להבין מדוע המנוע בוחר מה הוא עושה.
נראה שטוני, אתה לא מבין את אחת הסיבות החשובות ביותר לנתח את עצמך קודם ללא מנוע. אם אתה שחקן כדורסל בינוני אתה לא אומר "אה, אין טעם להתאמן. אני פשוט אראה סרטונים של קובי בראיינט כי הוא כל כך הרבה יותר טוב ממני." כאשר אתה מבצע ניתוח משלך ללא עזרת המנוע אתה עושה הכשרה חיונית למיומנויות האנליטיות שלך. הוא פעיל. כשאתה מפעיל את המנוע אתה לא עושה שום דבר למען הכישורים האלה. זה פסיבי בלבד. כל מה שתגלה בזיעה שלך יישאר הרבה יותר טוב מניתוח מחשבים.
#3
+14
Arlen
2012-10-21 09:42:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אתה צריך להיות בעל מידה מסוימת של יכולת לפני שאתה מרוויח הרבה מניתוח המשחקים שלך.

נקודות מסוימות שאתה יכול לגלות בעצמך, אך האם זה רק לעבור או שניים, או שכל התוכנית שלך גרועה? לעתים קרובות לא תוכל לענות על כך לבד. אתה יכול לנחש, אבל סביר להניח שהניחוש שלך לא יהיה הרבה יותר אמין מהמשחק שלך במשחק המקורי. תלמד מהמשחקים שלך מהר יותר אם תמצא שחקן חזק יותר שיסתכל עליהם יחד איתך.

אם אינך יכול לעשות זאת ועליך לעשות זאת לבד, הנה תוכנית מוצעת:

שחק את המשחק וצפה בו כמו בסרט. אל תשגר את עצמך למחשבות עמוקות. במעבר זה אתה רק מחפש שגיאות טקטיות ברורות, אז הקדש כמה שניות בלבד לחיפוש דרכים שבהן היית יכול לאבד או לזכות בחומר. שים לב איפשהו להמשך ניתוח מאוחר יותר. אפס את הלוח.

שחק שוב את המשחק, חמישה מהלכים בכל פעם. כל חמישה מהלכים עוצרים ושואלים את עצמכם איזה צד עדיף, אם בכלל. סמן הערכה על הגיליון. צפו, וכאשר הערכה זו משתנה, מישהו טעה; חזור ועיין בחמשת המהלכים האלה כדי לראות אם תוכל למצוא אותו. אולי אתה לא יכול, אבל אם אתה יכול (ומצאת אותה רק אם אתה מוצא אלטרנטיבה השומרת על ההערכה) מעגל את המהלך שגרם לשינוי.

רק לאחר מכן עליך לפטר מחשב להסתכל על המשחק. כרגע אתה בודק את המסקנות שלך מול המחשב. עברו על המחשב דרך המשחק והשוו את הערכותיו לשלכם. אם הם שונים, הקדישו 10 דקות או פחות לברר מדוע (לעיתים נדירות זה פרודוקטיבי להקדיש יותר מ -10 דקות לדברים כאלה). אם אינך יכול, סמן אותו והמשיך.

מה שאתה מחפש כאן הוא האם ההערכות שלך תואמות את המכונה, ובעיקר אם אתה ו המכונה בוחרת את אותן "נקודות מפנה" במשחק. אתה מנסה לתקן את החשיבה שלך כאן, אימן את עצמך להעריך טוב יותר עמדות.

אם לאחר סיום התרגיל הזה אתה עדיין לא מבין את הערכות המחשב לגבי עמדות מסוימות, הגדר את המיקום שחק 5-10 משחקים מול המחשב, החל מהמצב ההוא ולוקח תחילה צד אחד ואז את השני מהעמדה הזו ולראות מה קורה. תן למחשב להראות לך מה הוא רואה, ונסה את הרעיונות שלך כנגדו. למד ליישם את הרעיונות וההערכות שאתה לומד.

אך ברצינות, משחקי האימון הטובים ביותר לניתוח הם משחקים של שחקנים בכמה שיעורים גבוהים ממך. אם אתה שחקן C / D, המשחקים של קרלסן לא יעשו לך הרבה טוב; זה כמו גיטריסט שיכול לנהל שלושה אקורדים שמנסים ללמוד מהאזנה לסגוביה; שיפור אפשרי, אך לא כל כך סביר. שחקן D יכול להבין הרבה יותר בקלות איך לשחק כמו שחקן B מאשר כמו Grandmaster; זה כמו מדרגות בחדר מדרגות.

+1 הצעות טובות. דבר אחד שכדאי לקחת בחשבון לפני שלומדים את המשחק של שחקן B הוא שלשחקני B יש חורים רבים במשחק שלהם, כך שלא בטוח שכל המהלכים שלהם טובים. אני חושב שזה יהיה פרודוקטיבי יותר ללמוד את המשחקים של GM מול שחקן עם דירוג נמוך יותר כדי לראות כיצד ה- GM מנצל מהלכים תת-פרטיים.
באופן עקרוני, אני מסכים. אבל אפילו המצב הזה פתוח למהלכים ה"מסתוריים "(לשחקן B) שעושה GM, שלשחקן B יתקשה להבחין. עיקר הבעיה בניתוח משחקים מאדם בעל דירוג גבוה בהרבה, הוא בעיית האינדוקציה, בהסקת מסקנה כללית מתוך מערכת מהלכים ספציפית. זה ההבדל בין לדעת "מה" לבין לדעת "למה".
אני מסכים ב 100%, אני חושב שזו כנראה הסיבה החשובה ביותר להשיג מאמן אם אתה באמת רוצה להשתפר.
#4
+9
rpd
2012-07-23 14:16:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ניתוח משחק חשוב (שניהם משחקי & משלך). בדרך כלל אני משתמש בתוכנת מחשב כלשהי - אני לא מעולה לנתח רק מגיליון ציוני המשחק. (אם כן הייתי מנסה & לוודא שיש לי הגדרת לוח ב לפניי - אבל תוכנת השחמט במחשבים מאוד שימושית). יש לי Fritz9 / Winboard / BabasChess ומגוון מנועי שחמט. בדרך כלל אני משתמש באלה לניתוח המשחק שלי. זה יכול גם להיות מאוד מועיל שאמן שחמט או שחקן טוב אחר יסתכל איתך על המשחק כדי לקבל חוות דעת נוספת. ניתוח משחקים מלכתחילה אינו קל אבל כמו רוב הכישורים שאתה יכול להשיג. טוב יותר בזה בתרגול וזה יכול לעזור לך ללמוד מהטעויות וההצלחות שלך - בהצלחה בניתוח השחמט שלך! :-)

#5
+8
Max
2013-01-06 04:53:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני חושב שהמטרה בניתוח המשחקים שלך היא לציין באילו תנאים אתה נוטה לטעות (לא בהכרח טעות, אלא גם מהלך לא אופטימלי).

אתה עושה לא ללמוד את המשחקים שלך כדי לשפר את הידע שלך בשחמט (לשם כך אתה צריך ללמוד משחקי Grand Masters), אלא כדי לשפר את הגישה שלך למשחק.

נסה לקבוע מצבים נפוצים במשחקים שלך, תן להם שם ונסה למצוא סוג של התנהגות כדי להתמודד איתם.

רק דוגמא:

מהלך לא צפוי: זה כאשר היריב שלך ביצע מהלך שעשית אל תצפה ואתה שם לב שאיבדת אמון ועשית צעד אובדני למצוא משחק נגדי. אז בניתוח שלך אתה מגלה שעמדתך כלל לא אבדה! אתה שהגבת רע במצב כזה. שימו לב לכך. בפעם הבאה שמצב זה מתעורר, נסו להישאר רגועים והיו מודעים לכך שבדרך כלל אחרי הטעות באה הגרועה ביותר כדי להימנע ממנה.

ישנם מאות מצבים כאלה אתה צריך לברר את עצמך.

צור תורת השחמט שלך אם אתה רוצה להשתפר.

#6
+7
Tom Au
2012-07-21 05:23:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הייתי מתמקד ב"נקודות המפנה "של המשחק. כלומר היה לי משחק טוב עד שביצעתי מהלך X. אם במקום זאת ביצעתי מהלך Y או Z באותה נקודה, מה הייתה התוצאה?

הרעיון הוא לגלות את הטעויות שלך, תחילה את הברורות ביותר ואז את הפחות מובנות מאליהן, ולנסות להימנע מהן במשחקים עתידיים.

אם תעשה זאת, אתה עלול להחמיץ זריקות טקטיות שהיו לשני הצדדים, אך הוחמצו.
@TonyEnnis: זו דרך נוספת להשתפר ולגלות הזדמנויות שהוחמצו. אבל הסדר הראשון של העסק הוא תיקון טעויות "ברורות".
#7
+7
prusswan
2012-08-30 02:43:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ניתוח מנוע יכול לטפל בבלופים הטקטיים, בדרך כלל התוכניות האסטרטגיות והדברים האנושיים יותר שקשה להבין אפילו עבור שחקנים חזקים, ועצתו של אנדרו אמורה לעזור בהקשר זה.

אולם לגבי הפתיחות, אני מאמין שהיה זה אדמר מדניס שהזכיר כי 50% מהזמן צריך להיות מושקע בלימודי פתחים, ולא מדובר רק בשינון שורות אלא גם במוטיבים הקשורים המשתרעים למשחק הביניים. ואולי למשחק הסיום לפתיחות כמו הבורסה הספרדית וברלין. בחינת מהלכי פתיחה עם מנוע בלבד יכולה להיות מסובכת מכיוון שמהלכי המועמד הניתנים למשחק בדרך כלל אינם שונים משליש משכון (או בערך שלושים סנטימטרים) או אפילו עד חצי משכון, מה שאומר כמעט כלום לשחקן אנושי. בדיקת הצלבה בין השורות העיקריות בספרים ומשחקים בין שחקנים חזקים היא בהחלט חשובה יותר כאן.

#8
+6
Rauan Sagit
2013-12-01 20:21:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מטרת ניתוח המשחק היא להבין מה קרה במשחק, שלב אחר שלב. בהתאם לעצתו של קספרוב, עליכם לנתח את כל המשחקים שלכם, ללא קשר לתוצאה הסופית (הפסד, תיקו או ניצחון). העניין הוא שמפתה לנתח רק את ההפסדים שלך, מכיוון שאתה חושב שאלו המשחקים שחושפים את נקודות התורפה שלך. בעוד שבמציאות, הזכיות שלך יכולות לכסות על כמה פגמים חמורים עוד יותר שימשיכו לרדוף את המשחקים העתידיים שלך.

בימינו, ניתוח כולל שימוש במנוע שח. הניתוח האידיאלי הוא כדלקמן. ראשית, אתה מנתח עם היריב שלך לאחר המשחק. אתה עובר את כל המשחק ומוצא את הרגעים הקריטיים ומשתף את מחשבותיך לגבי העמדות הללו. לרשום כמה הערות במהלך התהליך הזה זה רעיון טוב מאוד. לאחר מכן, אתה חוזר הביתה ונכנס למשחק במסד הנתונים האישי שלך על פני המשחקים שלך במחשב. לאחר מכן, אתה עובר במשחק עם מנוע (למשל Rybka) שרץ למצוא את רגעי המפתח על ידי התבוננות בקפיצות הערכה. אתה משווה את אלה לרגעים ששוחחת עם היריב שלך, כדי לבדוק את ההבנה שלך. ניתן לרשום הערות ולכלול אותם בקובץ המשחק. בוצע!

#9
+5
chubbycantorset
2013-01-07 04:42:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הנה שני הסנטים שלי בנוסף לתשובות שכבר כתבו היטב:

התחל את הניתוח שלך במהלך המשחקים שלך במקום אחרי. זה באמת עוזר לזכור את הנקודות הקריטיות במשחק במקום לנסות להיזכר בהן מאוחר יותר (סביר להניח שלא תתחיל מיד לנתח את המשחק שלך לאחר סיום סיבוב ...). זה יחסוך לך זמן ומאמץ. כך:

 1. סמן מהלכים במקום שלקחת יותר זמן מהרגיל (עשה את אותו הדבר לגבי המהלכים של היריב שלך!).

 2. סמן את הנקודה בה יצאת מתיאוריית הפתיחה (שידעת באותה נקודה), ובדוק מאוחר יותר באמצעות מסד נתונים פותח האם שיחקת במהלכים הבאים כמה במדויק.

 3. סמן הנקודה בה יצאת מאזור הנוחות שלך (מתי התחילו הסיבוכים? מתי היריב שלך שקוע עליך חתיכה? וכו ').

 4. הימנע מלתת? ו! נמצאים בדף התוצאות במהלך המשחק שלך (אלא אם כן אתה רוצה להשתמש בו כטקטיקה פסיכולוגית נגד היריב שלך).

 5. אם היה זמן שרצית לנסות זריקה טקטית, אך לא עשתה זאת; סמן את זה גם כדי שתוכל לבדוק אחר כך את תקינותו. (אני משתמש ב- "T" הפוך (לטל) כדי לסמן מהלכים כאלה: P)

לעשות זאת לוקח מעט זמן, וחוסך הרבה זמן במהלך ניתוח פוסט המשחק . בהצלחה!

אם המשחק במשחק רשמי (4) ו- (5) פשוט אינו מותר. 1-3 יתאפשר רק על ידי שימוש באופציה של סימון זמני השעון הנוכחיים בגליון הציונים כאמצעי ל"סימון "מהלך.
כללי ה- USCF וחוקי השחמט של FIDE אוסרים על שחקן לרשום הערות כלשהן. הם מאפשרים רק את הדברים הבאים: 1. המהלך עצמו, 2. הזמן בשעון, ו- 3. הצעת הגרלה. זה הכל; כל רישום נוסף, לכל מטרה שהיא, יכול להיחשב לניתוח, ולחשוף את השחקן לחילוט המשחק. אל תחיל את העצות בתשובה זו, למעט 4, שאומרת לך לא לסמן שום דבר אחר בגליון הציונים.
#10
+5
Dider
2015-03-23 22:32:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כל הניתוחים (כמו גאליה) מחולקים לשלושה חלקים:

 1. במהלך המשחק ומיד אחריו
 2. ביאור לאחר המשחק
 3. מחשב בדיקת מנוע
 4. o>

  שלב ראשון כוסה די טוב על ידי הכרזות שלעיל, אך לחזור על כך:

 • כשאתה כותב את המהלכים, סמן מהלכים שלקחו אותך זמן רב להכין
 • אם יש לך מקום / זמן כתוב את הווריאציות שאתה שוקל
 • רשום כל מהלכים של היריב שלך שחששת מהם (במיוחד אם הם לא הושמעו )
 • בצע תמיד נתיחה שלאחר המוות (רצוי עם היריב שלך, או אפילו יותר טוב, שחקן חזק יותר) ועשה את זה בהקדם האפשרי; רשום רעיונות / וריאציות חדשות

שלב שני היה גם מכוסה למדי, אך לצורך היסודיות, כרוך במעבר על הווריאציות שלך ובכל העבודה שעשית במהלך המשחק, בחיפוש אחר טעויות .

 • התבונן בעמדות בהן לקחת זמן רב ובדוק אם אתה יכול להצדיק את הזמן שנדרש למעבר שבוצע.
 • אם אתה מבחין בשילובים טקטיים שאתה החמצת במשחק, שמור את המיקום כ- FEN (מוסבר בהמשך).

 • חפש את הפתיחה ובמידת האפשר, בדוק את תוכניות המשחק האמצעיות לפתיחה זו (אם אינך מוצא אותה בספר, עיין במשחקי GM ונסה להקצין) .

 • התמקד בדברים שגרמו לך להפסיד ואז למד את המידע הדרוש כדי לרפא חולשה זו (למשל איבדת משחק סיום R לעומת P, למד את המשחק הסופי; נפלת ל מלכודת פתיחה, ללמוד את הפתיחה וכו ').

שלב שלישי הוא המקום בו אני חושב שחלק מהעצות נופלות.

 • אין להשתמש במחשבים לניתוח המשחק, אלא לנתח את ה הערות שלך.

בעיקרו של דבר המחשב הוא מכונה אובייקטיבית גרידא, אם אתה משתמש בה לניתוח משחקים זה עשוי לתת לך וריאציות מטורפות שהן טובות מבחינה אובייקטיבית אך יש לך הזעות דליים. במקום זאת, אתה משתמש במחשב כדי לוודא שהניתוח שלך הוא אובייקטיבי (כלומר, נקי משגיאות חישוב, הטיה וכו '). כאשר המחשב מנתח את המשחק עליך להשתמש במידע זה רק כדי להשלים את הניתוחים הקיימים שלך (ולא להחליף אותו).

 • דבר נוסף שניתן לעשות עם מחשבים שלא הוזכר הוא לשחק במיקומים "זוכים" (מהמשחקים שלך) מול המנוע . עשו זאת משוליים גדולים יותר ויותר של ניצחון (מעלה חתיכה שלמה, חילוף, שני משכונות, 1 משכון, 1/2 משכון) וצפו כיצד היכולת שלכם להמיר את הנקודה הופכת לרמת GM

עריכה: שכחתי להוסיף כמה דברים:

 • הסיבה שאתה שומר את הטקטיקות שהוחמצו כמחרוזת FEN היא ליצור כרטיס פלאש של אנקי של אותה מיקום לבדיקה ושינון לאחר מכן. אנקי הוא כלי חזק ביותר לקידוח הטקטיקות והעמדות שברצונך לשנן לחלוטין
 • אל תשכח את ה נקודה של הניתוח שהיא לשפר את ההבנה שלך משחק . ודא שיש לך רשימת מסקנות / "דברים שנלמדו" מכל משחק שאתה מנתח. זה נראה די טריוויאלי, אבל שיש דברים כאלה בכתב הופך אותם להרבה יותר קונקרטיים
#11
+1
Hamish
2019-03-24 02:14:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

באופן עקרוני אתה צריך להסתכל על המשחק בעצמך בלי מחשב, ואז לעבור עם המאמן, ואז עם המחשב.

לחיים האמיתיים:

A. הכנס את המשחק למחשב ללא מנוע ישר אחרי המשחק, כתוב את כל הדברים שראית וחשבת שאתה יכול לזכור.

B. הזן את המשחק ב- lichess.org, אמור לו לנתח אוטומטית. לכסות את הצעות המנוע על ידי לחיצה על אחת מאפשרויות התפריט בצד ימין.

לחץ על העכבר במקום בגרף (ראה תמונה) ממש לפני כל נקודת מפנה גדולה (aka blunder) ופתור כחידה! enter image description here

A הוא אופציונלי אם אתה ממש עצלן :)

#12
-1
D3mniz
2018-04-12 01:29:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

פלטפורמה זו Chess.com כוללת את מה שאתה מחפש. ניתן לבחון כל משחק בקצב שלך עם / בלי הערות. אז הירשמו בחינם, שחקו קצת והריצו את ניתוח משחקי הפוסט.

https://www.chess.comשאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...