שְׁאֵלָה:
מתי נגמר משחק הביניים ומשחק הסיום מתחיל?
Binoj Antony
2012-05-02 21:23:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

האם יש נקודה ספציפית שבה המשחק האמצעי מסתיים ומתחיל משחק הסיום? לְמָשָׁל. לאחר שהחלפת מספר החלקים x, או נאמר 40 מהלכים וכו '.

אין לי תשובה סופית, יותר התייחסות אישית, אבל אני מגלה שברגע שהמלך נהפך לחתיכות לחימה אקטיביות (מביאות אותם למרכז כדי לעזור) אז סביר להניח שכאשר משחק הסיום החל
בדרך כלל משחק הסיום מתחיל כשאני מפיל קטע.
@TonyEnnis תגובה מבריקה! :)
שמונה תשובות:
#1
+20
Bort
2012-05-02 21:45:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אין הגדרה ברורה של משחק קצה, או קבוצה של קריטריונים שבהם אתה יכול לשרטט קו ולומר "אחרי המהלך הזה הגענו לסוף המשחק."

ציטוט של גלן פליר בספרו המצוין Play Endgame Play - Beyond the Basics :

המילה 'endgame' נמצאת בשימוש נרחב ומרמזת בדרך כלל על השלב הסופי של המשחק (ארוך ככל שיהיה! ), בהנחה שכבר היה פשט משמעותי. אם היינו צריכים להגדיר את המילה בצורה קפדנית יותר מבחינת חומר, הדעות שונות. ישנם מומחים הרואים בכל עמדות חסרות המלכה משחקי קצה, אחרים כאלו ששני הצדדים מחזיקים בחומר מוגבל, למשל פחות ממלכה וטורן. נקודה שבה לעתים קרובות יותר אתה משתמש בחלקים הנותרים שלך (כולל המלך) כדי לנסות להמלכה של משכון, ולא לארגן התקפה. כמו כן, תכלול התוצאה הסופית של מלכת חייל (או זכייה בחומר משמעותי), כלומר עמדות בהן אתה מזדווג עם המלך עם כמה חלקים בלבד על הלוח, כמו קינג ורוק לעומת קינג.

פרשני השחמט מתייחסים לעתים קרובות להגנת ברלין כמשחק קצה. להגיד שהמשחק הסופי מתחיל כשקווינס לא נמצאת, זה הגיוני בעיני.
#2
+15
Tom Au
2012-05-03 00:29:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אחת ההגדרות הישנות של משחק הסיום הייתה כאשר המטרה העיקרית היא "מלכת חייל" (בניגוד למטרות אחרות כגון אילוץ מט שיקים קרוב).

כעת יש יוצא מן הכלל ההערות שבהן צד אחד ינסה להזדווג את המלך הבודד של הצד השני עם מלך ושני בישופים, או עם מלך, בישוף ואביר. אך סביר להניח שצד אחד השיג את היתרון החומרי הזה בכך שניסה למלוך משכונות נוספות, ואילץ את הצד השני לסחור עבורם בחתיכות.

מספיק הוגן! אף על פי שזיווג מלך עם שני בישופים וללא משכונות על הלוח, הם גם משחקי קצה. כגרסה מודרנית לא כל כך רצינית להגדרה זו אני מציע: כל מיקום שכבר נותח לחלוטין על ידי מחשבים יכול להיקרא endgame :)
אבל משחק הקצה משתרע הרבה יותר אחורה מזה שנותח במלואו.
#3
+7
Andrea Mori
2014-01-12 15:50:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

על פי ספרו הישן והקלאסי של רומנובסקי (שהיה אחד מאבני היסוד של בית הספר לשחמט הרוסי / סובייטי) משחק הסיום מתחיל כאשר המלך מקבל תפקיד פעיל.

ובכן, כעת השאלה היא אז כיצד להגדיר "תפקיד פעיל" עבור המלך.
@GennaroTedesco:, כאשר אינך צריך לדאוג יותר לביטחונו הכללי של המלך והמלך יכול לשמש כחתיכת התקפה.
זה נראה די מעגלי: אתה תמיד דואג לשלומו של קינג, * במיוחד * במשחקי הקצה (אין שום דרך ברורה כאשר מחליטים שהמלך יהיה "פעיל"). אני מבין את הנקודה, אך עם זאת מנסחים מחדש את השאלה, ישנם עדיין תפקידים לא מוגדרים שחוזרים לנושא העיקרי.
@GennaroTedesco: אתה תמיד דואג לבטיחותו של המלך, כמובן, אך התקפה ישירה על המלך (למרות שזה עלול לקרות) היא בדרך כלל לא הנושא העיקרי במשחקי הקצה. כמו כן, המלך הוא ** לעולם ** חתיכת התקפה במשחק האמצעי (מבחינה היסטורית יש קומץ יוצאים מן הכלל, למשל משחק מפורסם של GM Short, אך אלה אינם קובעים כלל). עם זאת, ברור שהגבול בין המשחק האמצעי למשחק הקצה מעורפל למדי וקשה לבחור קריטריונים ברורים. בדיוק דיווחתי על הרעיון של רומנובסקי, שהוא בהחלט חשוב מבחינה היסטורית.
#4
+3
ajax333221
2012-12-19 00:38:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

המשחק האמצעי מתחיל ברגע שהפתיחה מסתיימת, ובכן, קל מאוד לדעת מתי פתחים מתחילים ונגמרים, כמעט לכל פתיחה (אם לא בכולם) יש שמות וידועים ולמד. אבל אם הייתי נאלץ לומר רגע ספציפי בזמן, הייתי אומר בסביבות הזמן בו הם מתחילים להשליך או להחליף חומר רציני כדי להשיג יתרון במיקום.

עם זאת, ה משחק הסופי חזק קשה יותר לומר במדויק מתי זה מתחיל, הניחוש הכי טוב שלי יהיה איפה שהמלכים מתחילים לנוע לעבר המרכז ולשחקנים יש בדרך כלל לא יותר מ -2 חלקים מינוריים או 4 משכונות. בכל עת בו ניתן לחשב את התוצאה באמצעות שולחנות Endgame.

כדאי גם להזכיר שהנקודה שבה משהו מתחיל ונגמר משתנה ממשחק למשחק (למשל אם השחקנים החליטו להחליף במהירות חומר שהם יגיעו למשחק הקצה די בקרוב), ובחלק מהמשחקים אין אפילו משחקי סיום (או אפילו משחקי אמצע!) אם הם מטפלים או נופלים במלכודות.

#5
+3
Brass2010
2014-08-05 22:15:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הצעת מחיר מדרג את משחק הקצה שלך מאת אדמר מדניס

"... אולי זה ברור יותר כשמתקרבים אליו בצורה שלילית"

מה זה אומר? ובכן אנו יודעים במשחקי הקצה ובמשחקי הביניים, ישנן תוכניות שונות לחלוטין. הדוגמה הידועה ביותר היא ללא ספק מקרה המלכה המבודדת (IQP). IQP יכול להציע סיכויים דינמיים במשחק בינוני, אבל זה תמיד חולשה במשחקי הקצה. אז על ידי עבודה בדיעבד, נוכל לדעת באיזה שלב אנו נמצאים.

במשחק בינוני

פיתוח טוב יותר, קבצים פתוחים וחתיכות שלא הועברו וכו 'הם מכריעים

בסופו של דבר

מבנה המשכון, זמינות של משכונות עבר, זמינות של משכנות חלשות הם מכריעים

לדוגמא חזק >

  [FEN "3r1r2 / 1bp5 / 1p3k1p / pP4p1 / 4Pp1P / 2P2P2 / 1P4RB / 4R1K1 w - - 0 1"]  

במצב זה , אנו יודעים בבירור כי לשחור יש יתרון, בשל הבישוף הרע של לבן והשליטה השחורה בתיק d. לבן, למרות שיש לו משכון עבר מוגן ויצר חייל שחור לאחור אין שום יתרון.

לפיכך, אנו יודעים שמיקום זה הוא משחק ביניים.

הערה חזק > שאין הרבה אזכור של כמה חומר יש להסיר לפני תחילת משחק הקצה. זאת בשל העובדה כי משחקי הקצה יכולים להתרחש למרות כמות גדולה של חומר על הסיפון. לְמָשָׁל. מלכת חייל לעומת מלכת מלכה, משכון מלכת רוק לעומת חייל מלכה וכדומה

#6
+1
Rauan Sagit
2013-12-01 07:39:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

משחק הסיום מתחיל כאשר המלכים יכולים לנדוד ממקומות המסתור שלהם מבלי להסתכן בהטלת שיקים.

#7
  0
user1708042
2014-01-01 06:30:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

פתיחה היא השלב של המשחק בו המטרה האסטרטגית שלך היא להתפתח ואתה שואף לבנות איזושהי (ישירה או עקיפה) שליטה בטריטוריה : יתרון או פשוט חוסר איזון.

Middlegame הוא כאשר אתה מתחיל להשתמש בשליטת השטח כדי להשיג את המטרה האסטרטגית הבאה כמו התקפה ישירה (טקטיקה מקרית כאן, לא מטרה כשלעצמה) או המרה לעמדה שם ניתן לעקוב אחר יעדים אסטרטגיים אחרים כמו חיסול לסיום חיובי.

סיום הוא אם בניתם יתרון מיקום / חומרי מספיק גדול ואתם מפשטים להישאר במצב בו תוכלו לכפות זכייה בכל אשר ההגנה שהיריב משתמש בה, או באופן כללי יותר כאשר אתה משחק כדי להשיג יתרון זה כמטרה עיקרית.

כמובן שאפשר לנסות להשיג להשיג יתרון חומרי מנצח במשחק הביניים, אבל זה אגב ולא העיקרי מטרה ראשונה היא: יתרון מהותי מתקבל, מלבד שגיאות, כתוצאה / הגנה כנגד חלק כזה rt של התקפה ישירה.

בסופו של דבר ההתקפה הישירה במקום משמשת כאיומים והמטרה העיקרית היא כאמור להגיע ליתרון מיקום או חומרי מנצח בכוח.

#8
-1
all4one4all
2013-12-27 13:08:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

משחק הסיום הוא תרחיש המהלכים האחרון שמגיע לחיוב או תיקו ולכן איננו יכולים לומר "ועכשיו משחק הסיום מתחיל" במהלך המשחק מכיוון שהעתיד אינו נראה. לכן, המשחק האמצעי הוא גם משהו מוגבל אחרי המשחק. שום מונח משני אלה אינו רשמי בכללי השחמט, אך אנו משתמשים בשניהם בעיקר בשיעורי שחמט או ניתוח משחקים.

לא מסכים, ניתן להגדיר את משחק הסיום על ידי המאפיינים שלו. לפעמים המשחק מסתיים לפני משחק הסיום.
כֵּן. אומרים שמשחק שחמט מורכב משלושה חלקים. בסדר כרונולוגי: פתיחה, משחק בינוני ומשחק סיום. לפעמים המשחק מסתיים לפני משחק הסיום. לפעמים משחק הסיום יכול להימתח ליותר מ -100 מהלכים. לחיים.


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...