שְׁאֵלָה:
האם משכונות התומכות בבתי משכון הן אסטרטגיית פתיחה טובה?
JXPheonix
2012-05-07 23:39:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

עבור אסטרטגיית הפתיחה שלי ברוב משחקי השחמט שאני משחק, אני בדרך כלל מעביר את משכתי קדימה שתיים, ואז אחת באסטרטגיה מתחלפת, עד שיש לי סוג של צורת WWW עם המשכונות שלי. בדרך זו, אם מישהו לוקח משכון למעלה, משכון בתחתית יכול לנקום את המשכון על ידי השמדתו. השתמשתי רק באסטרטגיה זו בעת פתיחה, ביעילות מעורבת. האם יש דרך טובה יותר להוציא לפועל אסטרטגיה זו, מבלי לסטות מליבה רחוק מדי?

עריכה : ניסיון לסימון אלגברי: 1. a3 (a4) 2. b4 (b3) וכו 'אם A הוא 3 אז B הוא 4 ו- C שוב 3. אולם אם A הוא 4 אז B הוא 3, ו- C הוא 4. זה הופך את אחד הבישופים שלי לחסר תועלת.

היית מרוויח מקריאה זו: http://www.chess.com/article/view/the-principles-of-the-opening
שמונה תשובות:
#1
+11
Tony Ennis
2012-05-08 00:40:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

שימוש בכפות הרגליים לתמיכה בכפות הרגל הוא נוהג נפוץ. עם זאת, נראה שאתה לוקח את זה רחוק מדי; בתחילת המשחק אתה בטח רוצה להתמקד בשליטה במרכז ולהכניס כמה חלקים למשחק.

העברת משכונות ללא סיבה עלולה לגרום לחורים ולהפחית לפחות בישוף אחד לחוסר תועלת. זה יכול להקשות על המלך שלך להתגונן.

שחק דרך כמה משחקי מאסטר וראה איך הם עושים את זה; הם לא מזיזים הרבה משכונות.

#2
+9
Valentin Brasso
2012-05-08 02:52:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אולי. ממה שאני יודע, בתיאוריית הפתיחה הדבר הכי קרוב למה שאתה מתאר הוא ה סטונוול. כמה דברים שיש לשים לב אליהם:

  • מחשבי השחמט היו פגיעים לסטונוול מכיוון שהמיקומים הם בדרך כלל ללא קווים טקטיים ברורים
  • זה יכול לתת לך משחק מוקדם קל כי חסר ניסיון שחקנים לא יודעים איך לעצור את זה מוקדם, זה ישאיר אותך עם חורים בעמדה שלך והיריב שלך יכול להציב חתיכות שלא יישללו בקלות מהחורים האלה

במקום להמליץ ​​על ספרים בנושא (אני לא נגן את קיר האבן בעצמי) אני אמליץ על רשימת ההשמעה הזו של יוטיוב בקיר האבן.

מכיוון שאתה עדיין לא יודע סימון אלגברי, זה עשוי להיות שימושי יותר בתור התחלה מאשר ספר .

#3
+5
Ray
2012-05-11 02:04:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אסטרטגיית הפתיחה שלך לא מפיקה את המיטב מהקטעים שלך, ואני לא מדבר רק על הבישוף היחיד שאתה כלוב בו (" הבישוף הרע ").

גם לא משתמשים בצורה חכמה במשכנות שלך. שקול שלושה משכנתאות אחת ליד השנייה באותה דרגה. הם שולטים עד 5 ריבועים לפניהם. מכיוון שהם החלקים הזולים ביותר שלך, הם למעשה שוללים את הריבועים האלה מהקטעים המהירים והראש העיריים של היריב שלך. הם יוצרים שטח אסור. הבא להזיז את החייל באמצע אחד מדרג למעלה. עכשיו ייצרת חורים שדרכם האויב יכול להיכנס לשורות הקרובות ביותר למלך שלך. זו קונסטרוקציה חלשה בהרבה, למרות שכמה משכונות מכסות זו את זו. אבל ייצרת ריבועים חלשים ובלתי נשלטים שהאויב יכול להשתמש בהם כדי לחדור אליהם. זה כמו שיש לך חומת טירה חזקה, אבל להשאיר את דלת הכניסה פתוחה לרווחה. אז גם אם זה אולי נראה חסון יותר, זה לא.

גם היכולות של החלקים האחרים שלך מדוכאות. הם לא זזים כשאתה מעביר משכונות במקום, למרות שהם חזקים יותר ממשכונים. אתה יכול לעשות יותר נזק עם חלקים מינוריים ועיקריים. לרוב מטרת הפתיחה היא לפתח את החלקים שלך כמה שיותר מהר. אם אתה יכול לתקוף את מלוא הכוח בזמן שליריבך יש עדיין את כל כלי הנשק שלו באזור האחסון, אתה תזכה. ההגבלה הכבדה שלך על מהלכי משכון פירושה שאתה תהיה המגן, מכיוון שרוב הסיכויים שהיריב שלך מהיר יותר ממך בפיגוע.

אם אתה באמת אוהב עמדות סגורות בהן הפעולה מתעכבת במידה מסוימת, בחר קול, סטונוול. או משהו דומה, אך אל תסמוך לחלוטין על משכונות. מכיוון שאתה לא מנצל את המירב מהפוטנציאל של החלקים שלך, אתה תפסיד מול מישהו שיעשה זאת.

#4
+3
RemcoGerlich
2013-01-28 19:46:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

זכור כי המשכונות שלך לעולם לא יכולות לנוע אחורה! כל מהלך משכון שאתה מבצע יוצר ריבועים שלא תוכל לכסות שוב עם אותו משכון. אם אתה משחק 1.a2-a3, הריבוע b3 נחלש מכיוון שיש משכון אחד פחות שיכול להגן עליו למשך המשך המשחק. הימנעות מחולשה כזו חשובה במיוחד מול המלך שלך - ברגע שביצעת כמה מהלכי משכון באגף אחד, אתה כבר לא באמת רוצה לטירה ככה.

אז אתה צריך רק לזוז משכון אם היתרונות עולים על החסרונות. ברור שאינך יכול להסתדר ללא מהלכי משכון, אך צריכה להיות להם מטרה.

#5
+3
user76
2013-01-29 23:08:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

דברים מסוג זה סוקרו במשחק הראשון של "אמן השחמט לעומת חובב השחמט" של Euwe & Meiden. לאחר המהלך השלישי של ווייט וכתוצאה מכך העמדה הבאה:

  [FEN "rnbqkbnr / pppppppp / 8/8/8/8 / PPPPPPPP / RNBQKBNR w KQkq - 0 1"] 1. f4 d5 2. a4 e6 3. b3  

הם כותבים: "סביר מאוד להניח שהמתחיל ביצע את המהלך הזה מכיוון שהוא היה מוקסם מתצורת החייל a4-b3-c2 (ממיר לאלגברי מתיאור ), ולא משום שהבין את משמעותה הבסיסית ביחס לדרישות התפקיד "

#6
+2
xaisoft
2012-05-08 23:03:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני חושב שאתה לוקח את זה רחוק מדי, לפחות בהתחלה. אתה צריך להזיז 1 או 2 משכונות לכל היותר בהתחלה, אבל להוציא כמה חלקים עיקריים לשליטה במרכז כגון האבירים והבישופים שלך. אם תעביר את המשכונות שלך תחילה בזמן שהיריב שלך הביא את התותחנים הגדולים שלהם, בקרוב תהיה פיגור קשה בפיתוח.

אני מסכים. אסטרטגיה זו בסדר במשחקים ברמת טירון, אך קיימים פתחים חזקים יותר. רק דעתי - מתגוננת ואיטית מדי. אם זה כל מה שאתה יודע, אז בכל מקרה תמשיך להשתמש בו, אבל אתה צריך להסתעף.
#7
+2
Tom Au
2013-01-28 07:13:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הבעיה עם אסטרטגיית PAWN "קיפוד" היא שאתה מכווץ את החלקים שלך. כמו כן, הוצאת מהלכים על משכונות פירושה שחתיכותיך לא יזוזו לזמן מאוחר יותר.

אם ליריבך יש שילוב טוב של מהלכי חייל וחתיכות, הוא אולי יוכל להקריב חתיכה מינורית בשביל לומר , שני משכונים, ואז מציפים אותך בפעילות חתיכה מעולה.

#8
+2
ezaspi
2013-12-10 18:48:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

תסתכל על ההגנה הצרפתית. אז אני חושב שאם זה חלק מתורת הפתיחה להשיג רשתות משכון ולתחזק אותן, הם לא יכולים להיות רעים. :)

ההערה על הקיפוד ממש משכה את עיניי. לומר שזה מכווץ חתיכות פשוט זו תגובה של מישהו שלא מבין את זה.

אסטרטגיית השחמט המסורתית הייתה מקמטת את מצבו של בלק, מכיוון שלקטעים שלו אין מעט מקום לתמרן. בתחילת שנות השבעים, "" קיפוד "היה מונח כללי לכל מערך שהיה צפוף, מגן וקשה להתקפה", אך כיום מתייחס במפורש למערך זה. הקיפוד נותח בהרחבה בשנות השבעים, כאשר שחקנים החלו להעריך את המגוון העשיר של רעיונות אסטרטגיים שעלו ממנו. אמנם עמדתו של בלק צפופה, אך גם היא נקייה מחולשות. אין שום דרך ברורה עבור לבן לתקוף את מבנה החייל של בלק, אך כפי שמפורט לעיל, יש לשחור מספר שיטות ליצירת משחק נגדי. כך הקיפוד שמר על הפופולריות שלו כמערכת התפתחות בפרקסיס המודרני. קישורשאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...