שְׁאֵלָה:
מדוע זה רעיון טוב לפיאנצ'טו מעל המלך הטורק? אם אעשה זאת, האם עלי להקפיד להשאיר את הבישוף שם לזמן מה כדי לשמור על החור?
Daniel
2012-05-04 17:59:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני מבין מדוע פיאצ'טו יכול להיות מועיל, אפילו קטלני ליריב, אך האם זה אמור להיעשות בצד שהמלך משליך אליו? אני מבין שההגנה / ההתקפה ההודית של המלך כוללת פיאצ'טו לצד המלך, כמו גם הטלה לצד המלך, עבור שחור ולבן בהתאמה; וכי העמדה הזו די חזקה. אבל הייתי רוצה לדעת את העיקרון שמאחורי פתיחת ה- N- חייל מעל המלך הטורק. האם זו נקודת תורפה? ואם כן, האם עלי להיזהר שלא להעביר את הבישוף שלי מכיכר הפיאנצ'טו? המשחק המוקדם עד האמצעי?

ארבע תשובות:
#1
+17
Quantum Elf
2012-05-04 19:42:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

פסנתרים הם מערך נפוץ וחזק מאוד. אך צפה גם בשתי ההתקפות הנפוצות ביותר נגד עמדה מאורח, שהן:

A. השקת הצריף מחייבת את הלוח (נגד שחור זה יהיה h4-h5 וכו ') ופותחת את קובץ ה- h. שיחקתי את זה פעמים רבות נגד פירק, שם השחור "משליך" את ההתקפה. לבן משחק h4-h5 ואחריו נסחר מחוץ למשכון ואז משחק Qh6 + עם התקפה חזקה מאוד לאורך הקובץ הפתוח.

B. הקרבת אביר ב- f5 (שם השחור המקבל את השק היה משחק ... gxf5 ). מפתח הברגים פותח את המיקום וגובר את מבנה המשכון.

גם אם היריב מחליף את הבישוף בצבע זהה למען הבישוף הארוס שלך, אתה עדיין יכול להיות חלש במתחם הצבעים ההוא (למשל מלכת היריב יכולה לשבת על h6 למשל ולהיות קוץ בצד שלך)

#2
+6
Tony Ennis
2012-05-04 18:23:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ממה כדאי להיזהר? לאבד את הבישוף הארוס בזמן שליריבך יש את הבישוף הצבעוני ואת השאלה. כנראה שתמצא כל מיני שחקנים שיחליפו טירון עבור הבישוף ההוא. סיבה ש משכנעת שלא.

בהגנה, הבישוף די טוב. באופן התקפי, הוא יורה באמצע הלוח, מציץ את הצריח ואת משכן האביר של היריב, ולפעמים מוסיף לחץ על האויב K, תלוי איך הולך הטירה.

#3
+5
Tom Au
2012-05-04 22:02:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

היתרון של פיאנצ'טו (להגנה) הוא שהוא "סופר משכון" מול המלך שלך. יש לו גם ערך פוגע בשליטה על שני ריבועים במרכז.

הסכנה היא שניתן להחליף אותו. אם יש לך צריח על f1 (f8) ובישוף על g2 (g7), הבישוף היריב יכול ללכת לכיכר בתיק h, בתמיכת המלכה שלו, ולהצמיד את הבישוף שלך. אז אתה צריך להיות זהיר להזיז את הצריח כך שהבישוף שלך יכול לסגת ל- h1 (h8).

הדבר הנוסף שצריך להיות מודע אליו הוא הפוטנציאל להקריב אביר ב- f4 (f5) המאיים להסיר את הבישוף, או לפחות את משכון הג'ון שמולו.

#4
-1
edwina oliver
2020-01-24 03:16:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כשל לוגי. מניח את התוצאה.

זה יכול להיות טוב וזה אולי לא.

הזדווגתי עם הרבה מתנגדים שהיו להם בפסנתר מול מלכם.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...