שְׁאֵלָה:
איך אפשר להשיג את התוצאה הטובה ביותר האפשרית מול שחקן בעל עוצמה שונה מאוד?
Tom Au
2012-05-09 06:10:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני (בערך 1500 שחקנים) לקחתי פעם את לבן מול שחקן 2100, ושיחקתי בגמביט של קווין. הפסדתי כמובן, אבל השחקן השני החמיא למשחק שלי. לדבריו, "שיחקת טוב במשך כ -20 מהלכים, ועשית טעות קטנה ב -21, שניצלתי אותה."

זה בהחלט עזר לי ששיחקתי לבן, שהוא סוג של צורה. של מוגבלות. (ראה האם יש דרך להשתמש במוגבלות בשחמט כדי לגשר על הפער בין שחקנים ברמות מיומנות שונות?)

אני לא זוכר שהשתמשתי ב"ספר " וריאציה, אך שיחקו מהלכים שנראו כאילו עוקבים אחר השכל הישר. אולי שמרתי על המשחק פשוט. איכשהו הצלחתי לשחק "צוואר וצוואר" עד שהתעלמו משילוב שהעניק לבלק יתרון של חייל.

האם זה פשוט כמו זה, להדוף תבוסה זה עניין של לא לעשות טעויות? (סוף סוף הכנתי אחד, אם כי זה לא היה ברור לי.) או שהשחקן החלש יותר (עם לבן, בכל אופן) צריך לעשות משהו כדי להרחיק את השחקן החזק יותר, כמו לתפוס ולהחזיק ביוזמה (אותה ניסיתי, אך כנראה לא הצלחת לעשות זאת??

וכדי להפוך את השאלה, נניח שאתה משחק מישהו עם כוח הרבה פחות מדורג שמשחק איתך "אפילו", אולי כתוצאה מלימוד וריאציה כלשהי של הספר. האם עליכם לנווט לסיבוכים, אולי הרחק מהספר, לאזורים שהיריב שלכם אולי פחות מכיר? או שאתה צריך פשוט לשחק את המשחק הכי טוב שלך ולסמוך עליו שהוא יטעה?

שבע תשובות:
#1
+12
Andrew
2012-05-09 09:22:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מבחינה סטטיסטית, חיסרון של 600 נקודות ציון פירושו שיש לך סיכוי של 3.07% לזכות. אם אתה רוצה לשפר את זה, הפתרון הטוב ביותר שלך הוא לשחק בעמדה שאתה מכיר.

חלק זה של התשובה עשוי להיות רלוונטי יותר לשחקן 2000 שמנגן נגן 2200
אחת הדרכים לעשות זאת היא לשחק פתיחה שאתה מכיר מקרוב. אם יש לך קו לחיות מחמד, זה הזמן לשחק בו. במיוחד אם ניתחת פתיחה יוצאת דופן עם מחשב, זה יקצר את הסיכויים. ביסודו של דבר, המחשב המדורג 3200+ ישחק עבורך את היריב שלך.
אוקי, זה הכל להכנת פתיחה sub>

אחת ההצעות הנפוצות היא לאקראי את המיקום אם אתה השחקן החלש יותר. זה הגיוני מאוד. רוב הסיכויים שהשחקן החזק יותר טוב גם במשחקי הקצה. אז אתה לא רוצה להגיע למשחק הסיום אלא אם כן תזכה בקלות. לעתים קרובות ניצחתי שחקנים בעלי דירוג נמוך יותר ממשחק סוף שווה או אפילו משחק סיום שבו אני קצת יותר גרוע.

במצב "אקראי", בדרך כלל תלויות מספר חלקים, אחד המלכים או שניהם חלשים, ורוב החלקים עדיין על הלוח. עכשיו, למרבה הצער, שחקנים טובים באמת משגשגים בעמדות האלה, והם יסתדרו את כל הסיבוכים. אבל אתה בטח לא משחק גרנד-מאסטר 2600+, אז זה עדיין לא רעיון רע. במיקומים אקראיים אלה, שני השחקנים ייאלצו להשתמש ברוב זמנם בכדי לפלס את דרכם לאורך "הדרך הצרה". [1] ברגע שהשחקנים נמצאים עמוק בלחץ הזמן, הכל יכול לקרות. [2]

זה לא אומר שאתה צריך לעשות מהלכים גרועים. אם בשלב כלשהו תבצע מהלכים נחותים, ובכן, היריב החזק ככל הנראה ינצל אותם. במקום זאת, פשוט שמור על החלקים. טריק אחד שתוכלו להשתמש בו כדי לסבך - כאשר חתיכה מותקפת, במקום להזיז אותה או להגן עליה, פשוט תקפו אחת מחתיכות היריב שלכם. זה הרבה יותר קל לומר מאשר לעשות, אבל זה יסבך במהירות אפילו עמדה שגרתית.


אוקי, אם הגעת עד כה, רק כמה מחשבות כלליות יותר. הדרך הקלה ביותר לנצח שחקן חזק יותר היא פשוט להיות בר מזל. לכל אחד יש יום רע מדי פעם, אתה רק צריך לשחק מישהו שבמקרה טועה ולנצל זאת. המפתח לכך הוא לא לעשות טעויות איומות. אם אתה יכול להישאר במשחק ולא לאבד חומר, אתה תמיד יכול לנצח - גם אם יש לך מיקום רע.

בדוק שוב כל צעד לפני שתבצע אותו. אם אתה רואה מהלך שלדעתך מנצח, השקיע יותר זמן מהרגיל, אל תעשה מהלך זה במהירות. אם אתה צודק, להיות ממש מאחורי השעון לא ממש משנה. אם אתה טועה, לא תעשה מהלך נחות. אחת האמרות שתמיד מצאתי מועילות היא "לעולם אל תשמיע שגיאה במהירות" (מקור לא ידוע).

באופן אישי, אני לא משוכנע שהתוכנית הנכונה היא פשוט לסבך את העמדה והתקווה. אמנם זו תוכנית טובה של המוצא האחרון, אבל כולם משחקים עם אותם 16 חלקים. בצע מהלכים איתנים, חשב את כל מה שאתה צריך וקבל השראה לשחק טוב. גם אם תפסיד, תלמד הרבה יותר ממשחק שיחק היטב שבקושי הפסדת ממשחק בו אחד השחקנים פשיט בתנועה 12.


לבסוף, כמה כללים ש עזרו לי נגד שחקנים בעלי דירוג נמוך יותר בעבר:

 • אל תפחד ממשחקי הקצה, גם אם זה צריך להיגרם במשחק הטוב ביותר
 • באופן דומה, אל לפחד מעמדות שוות
 • לעיתים קרובות די יתרון קטן כדי לנצח, אך גם אם אתה למטה בחומר, הונאות לעיתים קרובות אפשריות, אז אל תוותר.
 • לבסוף, כשחקן חזק יותר היה לי בהצלחה בתפקידים מסובכים. ככל שסביר ששחקן חזק יותר יקלוט, יש סיכוי גדול יותר שגם השחקן בעל הדירוג הנמוך יטעה.

[1]: דייוויד ברונשטיין: "כשאתה משחק נגד יריב מנוסה שמנצל את כל משאבי ההגנה שבפיקודו אתה צריך לפעמים ללכת שוב ושוב לאורך שביל צר של 'הצעד היחיד'. "
[2]: לב אלבורט: (מנוסח מ- http://www.amazon.com/Chess-Rules-Thumb-Lev-Alburt/dp/1889323101) "שיש לך 15 דקות כאשר ליריב שלך יש 5 שווה 200 נקודות דירוג."

עשיתי כמה מבחנים שהופעלו על ידי עצמם, המצביעים על כך שהכוח ה" 1500 "שלי הוא למעשה" תערובת "של 1800 עוצמות פתיחה וסוף משחק, ועוצמת משחק אמצעית של 1400. במשחק שלי, "המשחק האמצעי" התחיל מאוחר. אז נגד שחקן 1800, אולי אנסה לנווט למשחק הסיום ולהימנע ממשחק האמצע.
@TomAu, זה מושלם. שחק בכוחות שלך. באופן דומה, רבים מ- 1800 שחקנים רבים עשויים לשחק ברמת 1900 לפתיחה, אך רק ~ 1400 למשחקי קצה מסוימים. דבר אחד שצריך להיות מודע אליו, כל משחק קצה יכול להיות שונה, אז באופן ספציפי יותר מאשר לשחק עבור משחק קצה, שחק עבור משחק קצה שאתה מכיר היטב.
בחור אחד במועדון שלי אמר את ההערה "רק אל תטעו ואתה תעשה 1800". לא הבנתי עד כמה זה באמת נכון! ברור שעליך לדעת לשחק את המשחק, אך אם לא נותנים אפילו משכון, מפתיע עד כמה הדירוג שלך יציב. רק לטעות בבדיקת כל המהלכים שלך תניב תוצאות טובות.
@QuantumElf: עבור שחקני תת 2000 נראה שהרעיון הוא להימנע משגיאות ברורות. אז נהיה רק ​​קורבנות לרצף "מאולץ" כלשהו (3 או 5 מהלכים) שלא יכולנו לחזות, ושחקן 2000+ יכול.
אני חושב שהתשובה הזו ממש טובה, והיא יכולה להיות מדהימה לגמרי עם קצת יותר מבנה וקוהרנטיות (במיוחד בסופו של דבר, שם נראה שאתה סותר את מה שכתבת בהתחלה).
@TomAu האם יש לך קישור לאחת מאותן בדיקות בניהול עצמי?
@MDMoore313: לא, מצאתי אותם בספר, לא באינטרנט. והערכות על כוחי נלקחו לפני כ- 40 שנה (אני משחק שחמט במשך 45 שנים), כך שאולי אני באמת חזק או חלש יותר מ- "1500".
לפני שנים היה שחקן, אני שוכח את שמו ... אבל הוא היה שחקן מחלקה B / Class A במשך שנים. ואז לפתע הוא התגלע למורה. אחד הילדים האחרים שאל אותו פעם מה הסוד שלו. הוא אמר "אל תפיל חתיכות". טקטיקה תביא אותך רחוק יותר מכל דבר אחר.
#2
+8
Quantum Elf
2012-05-09 07:07:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הכלל הכללי הוא:

 1. נגד יריבים חלשים יותר, נסה לפשט את העמדה.
 2. נגד יריבים חזקים יותר, נסה לסבך את העמדה.
 3. הנימוק הוא ששחקן חזק יקרטע במצב מסובך יותר מאשר במצב "יבש" ומשעמם. נגד יריבים בעלי דירוג גבוה בהרבה, לכו על תגמולים טקטיים פרועים ועמדות מטורפות.

  במשחק "רגיל", השחקן החזק יותר פשוט ימתין וישפר את מיקומו עד שהשחקן החלש יותר ייתן לו משהו. כדוגמה בלבד, לאחר מיקום שווה לאחר מעבר N, נניח שהשחקן המדורג 2100 טירת המלך "N + 1" עובר למשחק, ואז המהלך הבא של טירת השחקנים המדורגת 1500, מלכות, עם הבולט ההבדל כי אין משכילים מועברים לפני המלך של שנת 2100, ובמלך 1500 יש את המשכון a6. בם! פשוט נתת לו משהו. השחקן 2100 היה מגלגל את משכני המלכה קדימה ו"מכרף "את אותו משכון. בכל שווה, אתה יכול לסמוך על ההתקפה של שחקן 2100 שתתרסק תחילה.

  אדגיש שלא משנה מי היריב, שחמט זה שילוב של מניעה (למשל מניעת משחק נגד) ותוקפנות. קח זמן ללמוד את התוכניות שלך, אבל אל תשכח מהיריב שלך. ש: מתי אתה צריך להיזהר אחר אפשרויות היריב שלך? ת: כל מהלך.

עכשיו אני מבין מדוע השותף שלי לחדר, ששיחק אפילו איתי, הצליח לנצח את הבחור הזה לאחר מספר ניסיונות. הוא הלך למשחקים "מטורפים".
#3
+4
Eve Freeman
2012-05-09 07:55:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אמנם אני מסכים עם הכלל הכללי של Quantum Elf, אך יש יתרון בסיבוך העמדה למישהו חלש בהרבה (אולי זה חל על היריב החלש יותר <1500). אם אתה מסוגל לחשב אפשרויות מהיר יותר מאשר היריב שלך, מעבר למצב טקטי בכוונה ייתן לך יותר הזדמנויות לנצל את כל הטעויות הטקטיות שהם מבצעים.

אתה מתכוון שזה יתרון * לשחקן הכי חזק *? או שאתה מסכים לחלוטין עם אלף? עם הבדלים חשובים כל כך בין העוצמות, בדרך כלל השחקן הטוב יותר מחשב מהר יותר ..
#4
+2
Valentin Brasso
2012-05-09 15:23:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הנה עוד נקודה שכדאי להזכיר: אתה יכול לנסות לכוון את המשחק לתיקו פי שלושה או לעמדה חסרת טקטיקה (שתי תוצאות תיקו ראשונות אינן קשורות למה שאני אומר כאן):

http://www.chessgames.com/perl/chesscollection?cid=1008234

אם אתה השחקן בעל הדירוג הנמוך בהרבה אני חושב שבטווח הקצר זה הכי טוב שאתה יכול לעשות. בטווח הארוך, למד עוד על שחמט והפוך את חולשותיך לחוזקות.

הבעיה היחידה עם משחק תיקו היא שתקבל לעיתים קרובות עמדות שאתה יכול רק לאבד או לצייר. בעיקרון אתה מוותר על הסיכויים שלך לנצח בתנועה 1. חילופים לא תמיד רק מקרבים אותך למשחק סיום, לפעמים הם גם מחמירים את עמדתך.
@Andrew +1 לביטוי האחרון. שחמט מורכב מכדי להכליל. שימוש בארסנל ציורים הוא שימושי ואני בספק אם לשחקן שמדורג ~ 1500 יש את הביטחון לבחור בקו משחק אחר מאשר, למשל, תיקו מתמיד נגד שחקן חזק בהרבה אם ההזדמנות תופיע.
מצד שני, היריב בעל הדירוג הגבוה בהרבה ימנע תיקו כמו מוות, ועשוי ברצון להיכנס למצב גרוע יותר שמציע סיכויי זכייה.
#5
+2
Tom Au
2013-02-21 23:13:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

נגד שחקן חלש יותר, הסבר מדוע הוא חלש. אולי הוא משחק "חזק" כיוון שהוא "הזמין". אז הוצא אותו משורות הספרים. אולי הוא חזק באסטרטגיה וחלש בטקטיקות (או להיפך). אז כוון את המשחק לאזורים שבהם הוא חלש יותר.

במקרה שלי, נגד שחקנים חזקים יותר, מבחנים בניהול עצמי מראים שכוח "1500" שלי הוא מורכב של 1800 כוח פתיחה ומשחק קצה ומשחק 1400 באמצע כוח. כנגד, נגיד שחקן 1700, הייתי מחפש וריאציות כמו וריאציית Exchange של Ruy Lopez שמחליפה מלכות מוקדם ונכנסת למשחק סיום מוקדם, ועוקפת את המשחק האמצעי שאני חלש בו.

אם שחקן חלש בעליל (הפרש של יותר מ -200 נקודות) מנצח (או משווה) מול שחקן חזק יותר, אחד משני דברים עשוי לקרות: 1) השחקן החלש יותר עובר יום "טוב" והשחקן החזק יותר "רע. "יום או 2) השחקן החלש התחזק לאחרונה, אך זה עדיין לא בא לידי ביטוי בדירוג שלו.

#6
+1
Brian Towers
2014-12-21 02:09:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

קודם כל, אני מאוד אוהב את התשובה של אנדרו מלבד החלק בו הוא מדבר על ניסיון לבצע אקראיות לתפקיד מול שחקן טוב יותר. לשחקנים טובים יותר כמעט תמיד יש כישורי הערכה טובים יותר משחקנים חלשים יותר ולכן כל השאר שווים (כולל מיומנות חישוב טהורה) הם יעשו שיפוטים טובים יותר מהר ממך בעמדות אקראיות כמו גם בעמדות רגועות.

לא, מה הייתי מייעץ נגד שחקנים הרבה יותר חזקים וגם הרבה יותר חלשים הוא די בנאלי. עם ניתוק דמוי ספוק וחוסר רגש משחקים את העמדה לא הגבר (או האישה). אל תנסה לשחק דירוג ELO! כאשר התור שלך פשוט נסה למצוא את המהלך הכי טוב מבחינה אובייקטיבית ולשחק אותו.

ראיתי שחקנים ברמת אמן לא נעוצים על ידי משחק דירוג ELO או האיש במקום העמדה. באחד המקרים, בידיעה שהם שחקן סיום טוב בהרבה, הם חצו דרך הפתיחה והמשחק האמצעי למשחק סיום שהשחקן החלש העיקש הצליח למשוך. אחפור משחק לדוגמא ואפרסם בהמשך.

הכנה לפני המשחק היא עניין אחר. אם ליריב שלך יש חולשה ידועה מסוימת או שיש לך כוח מסוים אז בכל אופן נסה לכוון את המשחק לכיוון זה. שיש לבן יכול להיות יתרון גדול כאן מכיוון שהוא מאפשר לך לצמצם את האפשרויות, אבל לפעמים אתה יכול גם לעשות את זה בשחור.

בכל הנוגע להכנה הייעוץ האקראי יכול לקבל הזדמנות. אם שיחקת את השחקן בעבר באותם צבעים ואתה רואה סיכוי להסיט את הפתיחה שהזוג שאתה שיחק בפעם האחרונה לוריאציה טקטית במיוחד, אז הכין, למד ושחרר את הווריאציה הזו אם תקבל את ההזדמנות. אם שום דבר אחר זה מאוד צפוי להרוויח לך זמן על השעון וזה יכול להיות רק יום המזל שלך. אבל אקראיות אד-הוק במהלך המשחק זה משהו שאמליץ עליו.

#7
  0
Rauan Sagit
2013-12-01 21:51:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

על ידי אימון ותחרות על בסיס קבוע. העובדה שליריב יש למשל 2100 בדירוג פירושו שהיריב הגיע לדירוג זה על ידי אימון ותחרות. כדי להגדיל את הסיכוי שלך להכות אותם, אתה צריך ללכת באותה דרך. למעשה, החתיכות הלבנות אינן מעניקות לך יתרון. נגד יריבים מיומנים, בסופו של דבר תקבלו עמדות בהן אתה מעדיף להעיף את הלוח. העצה תהיה לשחק במערכת הפתיחה שאתה מכיר הכי טוב ולעשות את המהלכים שאתה חושב שהם הטובים ביותר. כמו כן, ניתח את המשחק יחד עם היריב לאחר מכן, כדי לקבל תובנה ולשפר את כישוריך. אם אתה רוצה לקבל ייעוץ שתוכל להשתמש בו ישירות, ואז ללכת לסיבוכים ולעמדות לא מאוזנות. נסו לשמור על כל החלקים על הלוח וצרו עמדות דינמיות עם סיכון גבוה לשני הצדדים. לאחר מכן, נסה לראות אם אתה יכול לחשב טוב יותר ולזכות בחומר בתפקידים אלה. היה קטטה.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...