שְׁאֵלָה:
אילו פתחים מאפיינים שחמט מהמאה ה -21?
Andrew Latham
2012-05-04 07:19:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אילו פתחים אופייניים במיוחד לשחמט מהמאה ה -21 עד כה? ליתר דיוק, אילו פתחים פופולריים במיוחד במאה ה -21 ביחס למאה ה -20? לדוגמא, הגנות היפר-מודרניות מסוימות הפכו פופולריות הרבה יותר במחצית השנייה של המאה ה -20 ביחס למחצית הראשונה של המאה ה -20.

לא תשובה ספציפית, אבל הרבה משחקים נכנסים (חזרה) לאופנה, כעת כאשר ניתן להשתמש במחשבים כדי להעריך טוב יותר את ההשפעות לטווח הארוך של קורבנות שונים. הפיצוי בגין חומר שהוקרב לא היה "גלוי" למחשבים עד לאחרונה.
אחד תשובה:
#1
+20
Andrew
2012-05-05 08:49:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הנה כמה פתחים שנראה כי הם מושמעים לעתים קרובות יותר בעשור האחרון מבעבר. זה רק מבוסס על זכרוני, אז אנא תקן שגיאות או הוסף פתחים אחרים.

  • פתיחה קטלאנית b> > במשחקים הגדולים האחרונים הוצגו כולם הקטאלונים: אנאנד-טופאלוב, כמו גם משחקי המועמדים לקראת אליפות העולם 2012. ה רפרטואר הגרנד-מאסטר מאת בוריס אברוך תרם גם לפופולריות האחרונה.

  • חומת ברלין
    קרמניק הביא את הפתיחה הזו לקדמת הבמה כשהשתמש בה באפקט הרסני נגד קספרוב. המשחק המתווך ללא מלכה נחקר לעומק מאז המשחק בשנת 2000. קו זה אחראי חלקית לעליית 1. d4 ונפילת 1. e4 בעשור האחרון.

  • Grünfeld Defense
    הגרינפלד אמנם שיחק באופן עקבי למדי לאורך המאה העשרים, רק לאחרונה הוא הפך לנשק העיקרי לשחור כששיחק לניצחון מול 1. d4 . גרינפלד אינו נכנע למרכז כמו ההגנה ההודית של המלך, והוא הפך פופולרי יותר ככל שהוא נחקר יותר, בניגוד לנימזו-אינדיאני שנפל על הדרך כקווים Qc2 נבדקו.

פתחים אחרים שהוצגו במשחקים ברמה גבוהה היו ההגנה הסלאבית וכמו תמיד הסיציליאנית. השמטתי פתחים אלה מכיוון שבעוד שקווים חדשים מתפתחים תמיד, פתחים אלה היו פופולריים בעקביות במשך זמן רב.

בנוסף, כפי שציינתי בתגובתי, חלק מהגמביות ראו גם התחדשות. ה- Morra Gambit, למשל, חזר ל משחק ברמה גבוהה ו כמה ספרים עליו נכתבו. הגמביט של אוון הוא פתיחה נוספת שמושמעת בכל הרמות.

האוונים זכו לפופולריות מחודשת בשנות ה -90 על ידי קספרוב והמורה באמת לא קיימת בשחמט של יותר מ- 2700+, אבל אני חושב ששלושת הנקודות העיקריות שלך במקום. למרבה הפלא קרמניק שם שניים מתוך שלושת הפתחים האלה (מאחור) על המפה. אפשר לטעון שהחצי-סלאבי והפטרוף היו הפתיחות בשנים שלאחר שנת 2000, אבל כרגע זה ברלין, קטלאנית וגרונפלד.


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...