שְׁאֵלָה:
איך אוכל להתמודד עם הגנות שאינני אוהב?
Landei
2012-05-07 11:58:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני אוהב לשחק 1. e4 , כיוון שאני מעדיף עמדות פתוחות ודינמיות, ומרגיש בנוח עם רוב התגובות השחורות, אבל אני יש כמה פתחים שאני לא אוהב, למשל סיציליאני או צרפתי. הסלידה שלי עשויה להיות בלתי סבירה, אך ברצוני לדעת כיצד להתמודד עם המצב הזה מבחינה פסיכולוגית. האם עלי לשחק למשל 1. d4 במקום זאת בכדי להימנע מתגובות אלו בכלל? האם עלי ללמוד את הפתחים הללו ולנסות להתגבר על הסלידה שלי? האם עלי להשתמש בקווי "ציור" מרצון כמו וריאציית ההחלפה בצרפתית? האם עלי לשחק בקווים יוצאי דופן על מנת לזרוק את היריב מהספר (למשל f4 בשני הפתחים)?

IMO, אני מוצא שההערה שלך שאתה מעדיף עמדות דינמיות ושאתה לא אוהב לשחק נגד הסיציליאן מנוגדות! אני חושב שפשוט לא מצאת תשובה טובה אליו שאתה נהנה ממנה. התבונן במתקפה האנגלית ובמתקפה היוגוסלבית עבור וריאציית הדרקון. אלה מרגשים ודינמיים ככל שאתה יכול לקבל.
אני כן נמנע `1. e4 `במשחקים רציניים בגלל הגנות משעממות כמו זו הצרפתית.
שבע תשובות:
#1
+12
Ray
2012-05-07 13:21:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

לא משנה מה יהיה הצעד הראשון שלך, תמיד תסתכן בכדי לפגוש כמה פתחים שאתה לא אוהב. זה אותו דבר עם משחקי קצה. למשל, אני כן שונא להזדווג עם בישוף ואביר, אבל הייתי צריך לעשות זאת פעם אחת כדי לנצח במשחק. האם הייתי צריך להימנע ממשחק הסיום הזה או להסכים לתיקו מוקדם במקום זאת, רק בגלל שאני לא אוהב את זה (ומכיוון שאני שוכח חצי מהזמן איך לנצח את המשחק הסופי המדמם הזה)? הימנעות אינה אפשרות, לפעמים אתה פשוט צריך לסבול אי נעימויות. לעולם אל תשליך משחק על ידי ציור מוקדם רק בגלל שאתה לא אוהב את הפתיחה.

שנית, אל תשחק משהו כדי "להעניש" את היריבים שלך כי הם שיחקו משהו שלא אהבת. היריבים שלך תמיד ינסו לשחק משהו שלא נעים לך, כמו לתקוף את המלך שלך ולהזדווג איתך;) אם אתה אוהב את וריאציית החליפין של הצרפתים, אז בשום אופן תשחק אותו. אבל אם אתה משחק את זה רק כדי לעצבן את היריב שלך ("הא, זה ילמד אותך לשחק שוב בצרפתים ..."), תחשוב פעמיים. אתה משחק כדי לנצח את המשחק, לא כדי למגר את האהבה לפתיחה הצרפתית בעולם! בחר רק בשורה כי היא מתאימה למטרה שלך (כמו להשיג מיקום טוב, לנצח / לצייר את המשחק וכו ').

ההצעה שלי היא לבדוק את הסיבות לסלידה שלך. אתה לא אוהב את העמדות שהתקבלו? שאל את עצמך מדוע. האם זה בגלל שאתה לא מבין אותם או כי המשחק שלך לא טוב בהם כמו בעמדות אחרות? ואז מצאת שיפור נקודתי! האם זה בגלל שאתה לא אוהב את סוג המשחק הנובע ממיקומים כאלה (כמו יותר מדי או מעט מדי קווים פתוחים וכו ')? כמעט כל פתיחה מציעה קווים להפניית המשחק לסוגים שונים של מים. תסתכל על כמה משחקים של הפתיחות הלא נעימות שלך, בחר את המשחקים שהיית הכי נהנה לשחק בהם ואז הסתכל עמוק יותר בקווים / מערכות שהשחקן הלבן העסיק שם. בטווח הארוך אתה צריך לחדד את כישוריך גם באזורים שאינך מעוניין בהם. עבור אנשים מסוימים מדובר בעמדות סגורות ומשעממות אלה, הבאה שלא תוכל לסבול משחקי קצה של משכון וכו ', אך כדי להיות טובים יותר, עליך לשלוט גם במצבים האלה. וברגע שתעשה זאת, תתחיל לאהוב את המצבים האלה. אז זו הדרך ללכת להימנע ממצבים לא נעימים: הפוך אותם לנעימים לך מכיוון שאתה יכול להתמודד איתם.

עם זאת, אני חייב לומר שאם אתה באמת לא מרוצה הפתחים שהמחזה שלך מייצר, שינוי רפרטואר הפתיחה שלך עשוי להיות רעיון טוב נורא. רק אל תצפו שתוכלו להימנע ממשחק פתיחות לא רצויות בצורה כזו. כל מהלך פתיחה יכול להוביל לפתחים שאינכם אוהבים.

אני חושב שאני לא אוהב את עמדות הסיום: בצרפתית אני בסופו של דבר עם מרכז המשכון שלי וצד המלכה מותקף, בסיציליאנית אני בסופו של דבר במצב מקושקש ומתקשה להתפתח. בשני המקרים יש לי בעיות למצוא תוכנית שימושית או את נקודות התורפה של יריבי (למעט המקרים הנדירים שבהם אוכל לפתוח במתקפת צד מלכתית בצרפתית).
@Landei זה נשמע שאתה צריך לשאוף להבין טוב יותר את התוכניות בפתחים אלה. גם הסיציליאנים וגם הצרפתים עשירים בתוכניות ומטרות מרתקות - לשני הצדדים. מה דעתך לדפדף בכמה ספרים המציגים את הרעיונות הכלליים של אותם פתחים מבלי לטרוף אותך בתיאוריה כבדה? זה יעזור לך מאוד למצוא תוכניות טובות לפיתוח ואמצע המשחק, ובנוסף להימנע ממלכודות אסטרטגיות שהיריבים שלך ינסו לדחוף אותך פנימה.
#2
+5
user167780
2012-05-16 07:16:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני מסכים עם ריי. נראה שאתה נתקל בכמה בעיות שאתה לא יכול לפתור בעמדות הנובעות מהפתח. הייתי מציע לך לראות כמה משחקים ששיחקו Grandmasters בפתיחות מסוימות שיש לך בעיות. ובעוד אתה צופה במשחק, נסה לנחש את המהלך שהשחקן יעשה. זוהי דרך טובה לשפר גם את כישורי השחמט הכלליים שלך. ואם הסלידה שלך נמשכת, פירוש הדבר שהווריאציה שבחרת אינה מתאימה לסגנון המשחק שלך. אם כן, ראה משחקים בגרסאות אפשריות אחרות ובחר את הווריאציה שמביאה למיקומים הנוחים לך.

#3
+4
Tom Au
2012-05-07 20:54:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כשחור, הסיציליאנית והצרפתית הן ההגנה האהובה עליי 1. e4 .

גם לבן וגם שחור רוצים לקבל את היוזמה. אם שחור משחק את ההגנות הספציפיות הללו, זה דווקא מתוך כוונה לקחת את היוזמה מווייט.

השכל הטוב ביותר הוא לקחת את ההגנה ולשחק "שחור", אך עם מהלך נוסף. בדרך זו תלמד את היתרון שיש בצעד הראשון.

הדרך השנייה לשחק את ההגנות האלה כשחור, ולגלות אילו בעיות הוא מתמודד. בצרפתית, הבישוף בריבוע הקליל יכול בקלות להיות "רע", כך שאם לבן סוחר בישופים בריבוע השחור, ואז הבישוף שלך בריבוע קליל לאביר, יתכן ולבן יהיה היתרון. בסיציליאנית, שחור מסתכן בהצפה על מלכת המלך, אם משחקו במרכז המלכה מתגלה כלא מספק. אלו נושאים שאולי לא נתקל בהם עם ה- Ruy, או הגנות אחרות ל 1. e4 .

הייתי מצביע לברר אילו בעיות הם מתמודדים אם זה לא הוביל בקלות יתרה לשני הצדדים שהגיעו לתיקו.
#4
+3
b1_
2012-05-16 08:17:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

האם עלי ללמוד את הפתחים הללו ולנסות להתגבר על הסלידה שלי?

עליך לעשות זאת. אל תתמודד עם הפחדים שלך אל תמנע מהם. אך עליכם להיזהר כאן בכדי להבין מה פירוש "לימוד" בהקשר זה. זה אומר לא שינון, זה אומר הבנה. הגדר לעצמך משימה לברר מה קורה בשלושת המהלכים הראשונים של פתחים אלה, ואז בנה את ההבנה שלך משם. פתחים נזרקים בדרך שלך אתה יכול להיות רגוע בידיעה שהמשחק תמיד יעבור לאזור שאתה מרגיש בנוח איתו.

אם אתה מתחיל הייתי מסכן ניחוש שהגישה היעילה ביותר תהיה שילוב של הבנת רק את המהלכים הראשונים של פתחים אלו ואז השקעת מרב המאמצים שלך ללימוד משחק בינוני.

#5
+2
AnonymousLurker
2012-07-20 10:41:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אמנם אינך יכול לשלוט על מהלכי היריב שלך, אך אתה תמיד יכול לשלם לו באותו מטבע על ידי בחירת מהלך פחות נפוץ בווריאציה שהחל אותו. זה גם ילחיץ אותו קצת :-)

#6
+2
Savage47
2019-11-17 04:40:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כוון את המשחק לעמדות שאתה אוהב.

חילופי הצרפתים אינם נמוכים מרמת האב. לבן יכול לאזן את המיקום עם c4. בנוסף, שחקנים צרפתים שונאים לראות את ההחלפה כמו ששונאים לראות את הצרפתים ולכן יש גם יתרון פסיכולוגי.

סיציליאן אלפין מוביל למבני משכון דומים אך הוא מאוד חזק ופעיל מאוד לבן. מנועים אוהבים את האלפין.

העצה הטובה ביותר היא לנצח את הפתחים שאתה שונא ולעודד את היריב לבחור בפתחים חדשים.

#7
  0
user1583209
2019-11-17 22:40:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מניסיוני (שדורג בסביבות 2200), שעשוי להיות שימושי עבורך ...

פעם הקדשתי מעט זמן ללימוד תורת הפתיחה ושיחקתי כמעט אך ורק את המלך ההודי התקפי אליו אתה זקוק לדעת כמעט כלום. גם משחק ה- KID כשחור עזר.

ואז בשלב מסוים החלטתי ללמוד כמה פתחים נכונים ... 1. e4 הייתה הבחירה שלי. מכיוון שיש הרבה מאוד תיאוריית פתיחה ללמוד בחרתי בגישה שלב אחר שלב: לימוד כמה פתחים בעומק סביר. נכון לעכשיו זה כרוך: נג'דורף הסיציליאני, הדרקון, קארו קאן, רואי לופז / ספרדית. ובכל זאת לא הסתפקתי בלימוד הצרפתים ובכל שאר הסיציליאנים.

במקרים בהם אני מתמודד עם צרפתים או עם סיציליאנים לא ידועים (בעיני) אני עובר החוצה ועובר למערך מסוג KIA. . אז למשל משחק יכול ללכת 1. e4 e6 2. d3 d5 3. Nd2 ...

זה לא נהדר אבל עובד בשבילי בינתיים.

אז שלי מייעץ יהיה: כן, אתה בהחלט צריך ללמוד פתחים. במיוחד הסיציליאנית אם אתה אוהב עמדות טקטיות פתוחות. לעת עתה תוכל לשקול הגדרת KIA או לחלופין לבחור בקווים קלים יותר ללמוד כגון וריאציית חילופי הצרפתים.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...