שְׁאֵלָה:
מהן טכניקות לשיפור מספר המהלכים שנחשבו מראש?
Binoj Antony
2012-05-11 14:13:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

קראתי איפשהו שבממוצע GM יכול לחשוב עד 10-15 מהלכים קדימה במיקומים טקטיים.

האם יש טכניקה ספציפית לשיפור העומק הזה?

נא לא לספק תשובה כללית כיצד לשפר את המשחק, אני רק מעוניין להבין כיצד להגדיל את העומק.

קשר ישיר: http://chess.stackexchange.com/questions/1107/how-can-one-improve-their-over-the-board-analysis-skills
אתה יכול להשתמש באחד מאלה
ארבע תשובות:
#1
+9
Ignavia
2012-09-02 01:52:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

גישה נפוצה מאוד היא לעבוד לאחור. במקום ללמוד תחילה פתחים, ואחריהם את משחק הביניים ואת משחק הסיום, אתה קודם לומד משחקי קצה. ברגע שאתה מכיר כמה עמדות משחק קצה, זה יכול להיות מספיק לחשב רק שלושה מהלכים עמוק בעמדה של משחק בינוני מאוחר, מכיוון שאתה יודע שמשחק הסיום שנוצר זוכה עבורך. חייל, מלך ומלכה מול המלך והמלכה של היריב שלך. יש לך אפשרות להחליף מלכות ולהשאיר את המלך השחור רחוק מכדי לעצור את המשכון שעבר. לוקח לך שלושה מהלכים נוספים כדי לקדם את החייל הזה ועכשיו אתה יודע ש K + Q לעומת K מנצח בקלות, אם כי זה עשוי לקחת עוד 10 מהלכים. לפיכך, ראיתם 14 מהלכים מראש על ידי מעבר ממצב אחד (K + Q + P לעומת K + Q) למשנהו (K + P מול K) ואז למשחק סיום K + Q לעומת K. / p>

זו כמובן דוגמה בסיסית מאוד, אך העניין הוא שסבתות גדולות לא באמת מחשבות 30 מהלכים קדימה. הם רק יודעים שהעמדה הנתונה הופכת למצב אחר, מה שמוביל למשחק סיום ניצח. ככל שאתה מכיר יותר עמדות וכמה שיותר דפוסים, כך אתה משתפר בחישוב. זה עשוי לעזור לך לשפר את המיומנות הזו:

  • למד את משחקי הקצה הבסיסיים ביותר
  • למד דפוסים חיוניים של מט שיקים
  • למד מוטיבים ודפוסים טקטיים
  • שחק משחקים ועבר עליהם לאחר מכן

אותם "קיצורי דרך" צריכים להוביל לשיפור מהיר. לאחר שעשית את הדברים לעיל (או תוך כדי כך) יכול להיות שזה רעיון טוב לתרגל את ההדמיה שלך. נסה לומר אם ריבוע נתון הוא שחור או לבן, האם מיקום נתון הוא מטבע או אם אביר יכול להגיע לכמה ריבועים בתוך מהלך אחד. יתר על כן, אתה תמיד צריך לדמיין שילוב בראש שלך אחרי משחק. נסו להזיז את החלקים מבלי לגעת בהם במציאות ונסו לדמיין את המיקום לאחר כמה מהלכים. תוכנית נחמדה לתרגול ויזואליזציה היא תוכנת החינם "כלי אימון לשחמט". כדאי לבדוק זאת. אתר מעניין ללמוד טקטיקות הוא http://www.chesstactics.org/. הוא מציע דוגמאות רבות והסברים נהדרים.

פוסט נחמד, איגנביה, וברוך הבא לאתר.
#2
+8
b1_
2012-05-16 10:09:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מקום טוב להתחיל בו לשיפור החישוב הוא ספר מפורסם בשם Think like a Grandmaster מאת אלכסנדר קוטוב. יש ויכוח האם עץ הניתוח של קוטוב יעיל בשיפור יכולת החישוב (כמו למשל מהסוקר הראשון לספר באמזון בקישור למעלה), אך הדיון הזה יוביל אתכם לתחומים אחרים כמו זיהוי תבניות.

ספר נוסף הדן לעומק ברעיונותיו של קטוב הוא שפר את השחמט שלך עכשיו מאת ג'ון טיסדל. בספר זה טיסדל מציע גישה סלקטיבית ידידותית יותר לאנוש לעץ הניתוח של קוטוב, ולא לגישה הכוחנית של מחשוב הכוח של קוטוב.

אני מאוד אוהב את הספר של טיסדל כי הוא מתמקד בטכניקות מעשיות להעמקת החישובים שלך (למשל 'אבני דריכה'), והוא גם מנסה לפתח כללי אצבע באילו קווים להסתכל בהתחלה (משהו שקוטוב לא עושה).
#3
+5
Andrew
2012-05-16 09:53:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

זה ישתנה באופן פרוע על פי הפרט ומה שעובד עבור כל אדם.

טכניקת הוראה נפוצה אחת היא לימוד משחקי קצה. מכיוון שלמשחקי הקצה יש פחות חלקים, יש פחות התמקדות במציאת המהלך הטוב ביותר ויותר התמקדות בחישוב וריאציות ארוכות בצורה מדויקת. משחקי קצה של המלך והמשכון טובים במיוחד לכך - עליך להיות מסוגל לספור במדויק מהלכי משכון על מנת להשיג את התוצאה הטובה ביותר.

דוגמה פשוטה:
King and pawn endgame

ועמדה מסובכת מאוד:
Complicated king and pawn endgame

שתי הדוגמאות הן לבנות לזוז ו win.

למחשבות כלליות יותר על חישוב והדמיה, אתה יכול לראות שאלה זו.

האם העמדה השנייה היא באמת זכייה לבן?
#4
+3
Tom Au
2012-05-11 22:49:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ההבנה שלי היא שאדונים יכולים להסתכל 10-15 מהלכים קדימה ב עמדות מסוימות (כאלה שהם מכירים היטב). ניסוי הראה פעם כי הם לא כל כך מצליחים עם עמדות "אקראיות" (כאלה בהן חתיכות הונחו באקראי על לוח השחמט מבלי להתחשב במובן "שחמט".) ההבנה היא ללמוד כמה עמדות (מסובכות במיוחד) חמש, ואז עשרה מהלכים קדימה, בווריאציות העיקריות. ואז למד עמדה אחרת כזו. בסופו של דבר יהיה לך רפרטואר של עמדות שאתה יודע 5-10 מהלכים מראש. לאחר מכן השתמש בהם כבסיס להשוואה לעמדות אחרות שאתה עלול להיתקל בהן.

אני חושב שהניסוי שאליו אתה מפנה היה ניסוי זיכרון - בעצם אדונים קיבלו עמדה להסתכל עליהם דקה או שתיים, ואז הם היו צריכים להגדיר אותו שוב. הם היו הרבה יותר טובים בעמדות "שחמט" מאשר עמדות אקראיות. עמדות למידה עוזרות יותר בהערכה ותכנון מאשר בחישוב בפועל.
טום, בעוד שהיכרות עם דפוסים נפוצים רבים חשובה להפליא ליכולת השחמט, שחקנים חזקים כלל אינם צריכים להכיר עמדה מסוימת בכדי לחשב רחוק מאותה עמדה. ואני חושב שההצעה ללמוד / לשנן מספר וריאציות עמוקות בכמה עמדות מסובכות, עם הרעיון להיות מסוגלים להיעזר בזה כשנתקלים בעמדות אחרות, לא תניב פרי. אחרי הכל, צמתים שבהם חישוב הוא מכריע הם אלה שבהם יש לבדוק את הספציפיות הקונקרטית של העמדה הנוכחית *, ...
... וחישובים שבוצעו לתפקיד אחר לא יועילו בכל הקשור למשרה העומדת על הפרק.


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...