שְׁאֵלָה:
אילו gambits היו הכי מוצלחים?
Andrew Latham
2012-05-05 08:54:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מלבד הגמביט של המלכה (שהוא ממילא לא ממש גמבי), אילו משחקים הצליחו ביותר באחוזי זכייה ושימוש ברמות משחק גבוהות?

אני לא בטוח איזו מהן הטובה ביותר, אבל היא בהחלט לא הגמביט של המלך. פישר מפריך בבירור את הקו במהלכו `3 ... d6`:` 1. e4 e5 2. f4 exf4 3. Nf3 d6 `
נראה כי @TravisJ: Carslen לא משתף את דעתך. ראה http://www.365chess.com/game.php?gid=3733824.
@thb - אולי Yue צריך לבחון את המשחקים של פישר בכל הקשור לגמביט של המלך. ברור ש- exf4 זוכה בחייל ויואה שגה על ידי שלא קיבל לדעתי. KGD הוא מיקום טוב לבן.
שתיים תשובות:
#1
+15
sam hocevar
2012-05-05 15:10:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

על פי הנתונים הסטטיסטיים האלה מ -4 מיליון משחקים, מרשל גמביט של ההגנה Semi-Slav הוא המוצלח ביותר עם 58.4% זכיות. ספרתי רק פתחי גמביט שהיו יותר מ 1000 הופעות במסד הנתונים.

נראה שהגמביט הכי פחות מוצלח הוא גמביט הלטבי עם 41.1% זכיות בלבד a שים לב

שים לב שמכיוון שמאגר המידע אינו מפלה משחקים ישנים יותר, ייתכן שהסטטיסטיקה לא בהכרח משקפת את התוצאה האפשרית של פתיחה אם הייתה משחקת היום.

אז אתה בעצם אומר שהגמביט של המלכה הוא המוצלח ביותר (מכיוון שהמרשל הוא באמת רק הגמביט של המלכה דחה או שווה ערך בגלל טרנספוזיציה).
@TravisJ, זה לא מה שהתשובה של סם אומרת. כפי שאנדרו מציין בשאלה, הגמביט של המלכה כשלעצמו אינו באמת ממש. אבל מרשל גמביט היא דרך אחת להתקדם בצורה אמיתית של גמביט אם בלק ידחה את ה- QG עם ההגנה הסמי-סלאבית.
@EdDean - בשלב זה, פתחת בגמבי של מלכה ואז מקווה להעביר למערכת זו. הפתיחה עדיין הולכת לקראת גמביט של מלכה. לציין, נקאמורה משחקת 1. d4 כמעט באופן בלעדי ולכן אני לא טוען נגד להתחיל עם המהלך הזה, אבל אם אתה עוקב אחרי 2. c4, זו תקופת גמבות של מלכות. כל השאר אחר כך תלוי בהגנה ששיחקה ובמה שאתה מעביר.
@TravisJ, אני מסכים שבמקרה של מרשל גמביט המשחק נפתח כ- QG. ואז בלאק הופך אותו להגנה חצי-סלאבית, ואז לבן יכול לשחק במרשל גמביט. השאלה המקורית היא לגבי אופן ההגעה של ספציפיים סטטיסטיים, והנתון הזוכה של 58.4% שסאם נותן * הוא עבור מרשל גמביט במיוחד *, ולא עבור ה- QG באופן כללי יותר (שאנדרו לא היה מעוניין לשאול עליו). זו הסיבה שהתשובה של סם אינה "בעצם אומרת שגמביט המלכה הוא המוצלח ביותר" כפי שהצעת בתגובתך הראשונה.
@EdDean - השורה הראשונה של השאלה היא "מלבד הסמארט של המלכה", מה שהופך את השאלה הזו יותר לגבי משחקים שאינם כוללים לבן החל מ- d4 c4.
@TravisJ: אני יכול להבין מדוע מישהו יכול לקרוא את זה כמו שקראתם, אבל למעשה, "מלבד הגמביט של המלכה (שבכל מקרה הוא לא ממש גמבי)" פירושו שה- OP רצה לשקול קווים הכוללים קרבן משכון בפועל (ולא רק הקורבן המדומה שמציע '2. c4', אך אין פירושו * לא * לשלול את כל שורות הגמביט (האמיתיות) שאולי התחילו עם המהלכים '1. d4 d5 2. c4 '. גמביט מרשל כרוך בהצעת חייל כנה וטוב, ולכן משתלב בקטגוריית קווי הפתיחה שה- OP רצתה לנתונים.
@EdDean - די הוגן.
@ajax333221 קיוויתי שהפסקה האחרונה הייתה ברורה לגבי זה; אם אתה חושב שאני צריך להוסיף כתב ויתור גדול עוד יותר אולי אתה יכול לעזור לי לנסח את זה כמו שצריך?
@SamHocevar אתה צודק, מצטער שהייתי עייף מדי ופספסתי את זה. אבל אני עשיתי 1+ אם זה גורם לך להרגיש טוב יותר
מעניין שאני חושב שלגמביט המוצלח ביותר עבור בלק יש את אותו השם - מרשל גמביט _ ברואי לופז_ נראה שמוביל לתיקו מאולץ, הוא בעצם הוציא את הקו הראשי של הרואי מחוץ לעסקים ברמה העליונה.
#2
-1
Rookie
2020-05-31 05:54:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

על פי סטוקפיש, הטוב ביותר הוא התקף הכבד המטוגן (1.57), והגרוע ביותר הוא הגמביט הלטבי (+1.61) לשחור, הגרוע ביותר הוא לא הגמביט ליל כל הקדושים, למרות שהוא כמעט שם.

השאלות השתמשו באחוזי הזכייה ושימוש ברמות משחק גבוהות כקריטריון. הערכת המחשב אמנם (עם הגדרות לא ידועות) נותנת תמונה כלשהי, אך היא לא בהכרח חושפת את התועלת של הפתיחה לשחקן אנושי ולמשחק מעשי.


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...