שְׁאֵלָה:
האם לפתיחה הזו יש שם? 1. e4 e5 2. Nf3 Nc6 3. d4
Charles Menguy
2012-05-04 06:38:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

נקלעתי לפתיחה זו כמה פעמים, ואני די בטוח שהיא חייבת להיות ידועה, אך לא הצלחתי למצוא את שמה בספרי:

  [ FEN ""] 1. e4 e5 2. Nf3 Nc6 3. d4 ...  

האם מישהו מכיר את הפתח הזה? אם זו פתיחה נפוצה, אודה אם תוכל להצביע על היתרונות / חסרונות שלה.

אני לא מקצוען ועדיין לומד שחמט בהדרגה. האם זה פתח שעלי לשקול להתקדם?

גארי קספרוב היה תומך גדול בהגנה הסקוטית. לאחרונה הוא שיחק על ידי מגנוס קרלסן. זו פתיחה טובה מאוד ללמוד למתחילים.
בדוק בדפדפן המשחק של chesstempo.com (אני מקווה שזו לא נחשבת כמודעה - אני פשוט משתמש חופשי באתר). http://chesstempo.com/game-database.html אתה יכול להסתכל ב"פתחים קשורים "מתחת לרשימת העברות המועמדים, מה שמועיל לראות באיזה פתח אתה מסתכל.
אם תשחרר את רצף המהלך הזה לגוגל זה ייקח אותך לויקס מתאימים הקשורים לשחמט. זה די מדהים.
משחק סקוטי האהוב עלי! פתיחה טובה למתחילים כי זה משחק פתוח.
קספרוב אמר כי פתיחה זו הייתה החלופה הטובה היחידה ללופז הרואי אם הלבן רוצה להשיג יתרון.
שֵׁשׁ תשובות:
#1
+17
Tom Au
2012-05-07 00:40:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

זהו משחק סקוטי. הוא הושמע הרבה יותר במאה ה -19 מאשר ב -20 או בתחילת 21.

"בימינו" זה נחשב ל"קל "מדי בשחור, מכיוון שהוא מציע החלפה מוקדמת של זוג משכילים ואבירים, ובכך משחרר את המשחק של בלאק. כמו כן, המלכה הלבנה מסתיימת באמצע הלוח, שם היא עלולה בסופו של דבר לרדוף על ידי החלקים של בלאק.

ללבן אכן יש יתרון מיקרוסקופי בסופו של דבר עם חייל מלך במרכז. כמו כן, המלכה באמצע הלוח מעכבת את התפתחות מלכת המלך השחורה.

עבור אלה שאוהבים לפתח מלכות מוקדם, זה משחק טוב. חילופי זוג אחד של כל אבירים ומשכונים מקטינים מאוד את הסיכויים למלכתה של המלכה הלבנה.

מה הדרך הטובה ביותר לשחרר את המלכה שלך בהקדם האפשרי?

FWIW, נראה שמגנוס קרלסן לא חושב שמשחק סקוטש קל מדי לשחור, וזה בהחלט לא המקרה שהסקוטש נחשב קל מדי לשחור בגלל ההמשך שתואר לעיל, '3. ... exd4 4. Nxd4 Nxd4 5. Qxd4 `. המהלך `4. ... Nxd4` באמת לא מומלץ (וזה קורה למשל רק .89% מהמקרים במאגר המשחקים של Chess Tempo), שכן המלכה המרכזית היא פלוס במקום מינוס בעמדה המתקבלת. `4. ... Bc5` ו- `4. ... Nf6 `הן האפשרויות המהימנות ביותר של Black.
למרות `4. ... Qh4 '(וריאציה של שטייניץ) ניתנת להשמעה גם אם אתה רוצה להיות אגרסיבי יותר, במיוחד במשחקי בליץ.
יש לך גם אפשרות של 4. Bc4, מעבר לקווים של פסנתר ג'יאקו שהם סבירים לבן.
#2
+8
Chris Browne
2012-05-04 06:44:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

זה יהיה משחק סקוטי; במאמר (המקושר) בויקיפדיה יש שפע של מידע על נקודות החוזק והחולשה שלו.

המומחיות האישית שלי אינה נרחבת לפתיחה זו, כך שאולי שחקן מומחה יותר ירצה להסתבך - עד אז, בשעה לפחות אתה יודע את שם הפתיחה!

#3
+7
rpd
2012-09-11 05:11:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

זהו אכן המשחק הסקוטי. זה הפתיחה הלבנה האהובה עלי. למה? זה ממש קל ללמוד כמתחיל אבל יש לו אילן יוחסין פנטסטי של משחקי GM ברמה הגבוהה ביותר כדי לגבות את זה! אז זה מציע אפשרויות נהדרות ואני נהנה ממנו (קספרוב & Blackburne נהנו לשחק בו גם אז זה באמת לא יכול להיות רע! פול מורפי שיחק בהצלחה את הגמביט הסקוטי הקשור זה לזה! שיחקתי בו כבר כמה שנים ואני עדיין לומד בו רעיונות חדשים (היום התגעגעתי לבן זוג בתנועה בגרסה של מיסיס אבל עדיין ניצחתי את המשחק). עמדות המשחק באמצע הסוף שעשויות להתעורר לאחר פתיחה פשוטה לכאורה זו עלולות להסתבך ולמדתי המון מאלה. יום אחד אני יכול לנקוט בפתיחה אמיתית במשקל כבד עמוס כמו רואי לופז כחלופה מכיוון שאני מעדיף פתיחות 1.e4 אבל המחשבה על טונות של תיאוריית פתיחה היא לא סיכוי שאני מתענג עליו! אני ממליץ ביסודיות על פתיחת סקוטש אך אני מסכים ששחרור מוקדם של מתח מרכזי אולי לא ימצא חן בעיני כולם! תיהנו ממשחק הסקוטש שלכם!

#4
+6
AndyM
2012-07-27 17:13:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אם אתה מעוניין בהיסטוריה של פתיחה זו, יש מאמר מעניין מאוד כאן באתר מועדון השחמט באדינבורו.

הוא מספר על סדרת משחקי ההתכתבויות בין מועדון השחמט של אדינבורו לבין מועדון השחמט הלונדוני שהחל בשנת 1824, כאשר ההערכה היא כי פתיחת סקוטש הופעלה לראשונה.

בשנות ה -20 של המאה העשרים נאלצו להעביר את המהלכים על ידי סוסים וכרכרה, ולמהלכים שנמשכו עד שבוע לנסוע בין לונדון לאדינבורו.

#5
+5
xaisoft
2012-07-27 20:08:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

משתמשים אחרים ציינו כי זה נקרא משחק הסקוטש . חיפוש בגוגל פשוט היה מספק זאת, אבל רק רציתי להצביע על חלק מהניסיון שלי בלשחק לבן כיוון שניסיתי לשחק את הפתיחה הזו בכל הזדמנות שאני מקבל (ובכן בעיקר כל הזדמנות)?

אני לא לא מאמין שזה השתמש באותה מידה על הבמה המקצועית, אבל יותר ברמה של חובבים או מועדונים. ציינתי כמה דברים תוך כדי משחק:

  • מכיוון שהוא לא מושמע לעתים קרובות, אתה בהחלט יכול לתפוס מישהו מחוץ לדרך וזה טוב במיוחד אם מישהו יודע את הפתיחה ולא יודע מה התגובה הנכונה. צריך להיות. בדרך כלל ראיתי שאם מישהו יודע את התגובה הנכונה (או את התגובה הטובה ביותר), זה בדרך כלל משחק שווה.
  • אם סדר המעבר ממשיך 3 ... exd4 4. Nxd4 Nxd4 5. Qxd4 , בסופו של דבר בסופו של דבר זוכה בלבן שכן הלבן פיתח את המלכה למרכז ויש לו את המשכון על e4 בעוד שבגב יש כמעט התפתחות ועכשיו צריך להתעדכן.
  • אם שחור אינו עושה 4 ... Nxd4 , אלא עושה משהו כמו 4 ... Bc5 5. Nxc6 Qf6 , שחור אני מאמין שהוא טוב מאוד כאן בזה הם מאיימים על מטה שיקים ב- f2 והם הולכים לזכות באביטבק ב- c6 עם בדרך כלל bxc6 , dxc6 , או Qxc6 אם כי זה לא מהלך טוב כמו האחרים. העצה שקיבלתי היא בדרך כלל שאתה רוצה לתפוס לכיוון המרכז.
  • אם שחור יחליט לשחק 3 ... d6 כדי לתמוך ב- e5 חייל, דברים יכולים לרדת במורד הגבעה מהר מאוד, למשל לבן יכול לשחק 4. Bb5 להצמיד את האביר, אז 3 ... d6 הוא לא מהלך טוב לשחור.

בקצרה, שמתי לב שהסקוטש מוביל למשחק מאוד פתוח ויכול להיות חצי אגרסיבי. אם אתה אוהב סוג זה של משחק, הייתי אומר שזה בהחלט פתח לחקור וללמוד מכיוון שזה הרבה כיף לשחק.

#6
+4
tandrewnichols
2012-09-28 06:59:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

זהו אחד הפתחים האהובים עלי ביותר, אך בניגוד לאחרים כאן, אני מעדיף את קווי הגמביט. אחרי 1. e4 e5 2. Nf3 Nc6 3. d4 exd4 אני (כמעט) תמיד מנגן 4. c3 dxc3 5.Bc4 ... , ה- Gering Gering. אני לא אגיד שמדובר בקו קול מושלם, אבל זה הרבה כיף ומאיים יותר ממה שאתם חושבים. למעשה, קראתי (אם כי אני לא זוכר איפה כרגע) שבשורה זו, מסוכן יותר לשחור לקבל את המשכון השני, מאשר לשחק מהלך מתפתח כמו Nf6 . אם 5 ... cxb2 6. Bxb2 באמת פותח דברים. רוב הזכיות (וההפסדים המרהיבים ביותר) שלי הגיעו בפתיחה זו.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...