שְׁאֵלָה:
לימוד הסגנון ההיפר-מודרני
Chris Bunch
2012-05-04 22:40:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

באילו פתחים ובטקטיקות המשחק האמצעי נעשה שימוש רב כאשר שחקן משתמש בסגנון משחק היפר-מודרני? אילו טקטיקות מסוימות יעילות ביותר כשמשחקים בהיפר-מודרני?

שְׁלוֹשָׁה תשובות:
#1
+8
Tom Au
2012-05-06 21:40:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אחד החלוצים המוקדמים, אם לא המייסד בפועל של הסגנון ההיפר-מודרני היה ריצ'רד רטי, בתחילת המאה ה -20. דוגמה למשחק מסוג זה היא פתיחת ה- Reti שלו.

התיאוריה שמאחורי זה היא שהמשכונות במרכז בדרגה הרביעית (או יותר) יכולות להיות חלשות וחזקות. אז הרעיון הוא להוציא אבירים תחילה, ואז משכונים לדרגת השלישית , ואחריהם בישופים וכו 'ואז המתן עד שהיריב יתחייב ל משכונותיו לרביעית שלו דרג (החמישי שלך) לפני שתחליט מתי להעביר את שלך לדרגה הרביעית שלך.

דוגמה "קיצונית" היא ההגנה של אלכין, כששחור משחק 1 ... Nf6 בתגובה ל 1. e4 , כדי לעודד התקדמות לבנה נוספת (ובוודאי) חולשות. נראה שהחיסרון של שחור בהסבת האביר מקזז את החסרונות שלווייט עלול להוביל לקידום משכתיו. וריאציית ההגנה של אלכין, הבנת משכונות יתר של הלבנה, מהלכי אביר מוקדם מרובים של שחור

אבל אם לבן פותח 1. Nf3 , הוא מרתיע את ... e5 , ומגביל את השחור למשחק ... d5 (או ... d6 , אם הוא רוצה לאכוף את ... e5 ). מכאן שנראה שפתחים "היפר-מודרניים" המתחילים בתנועות אבירים, עובדים טוב יותר עבור לבן, שיש לו את היתרון של הצעד הראשון. יתרון זה אכן מקנה לבן מספר אפשרויות, כולל משחק פתחים "הפוכים בצבעים" עם מהלך נוסף שאין לשחור.

#2
+4
xaisoft
2012-05-04 23:01:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אתר זה עושה עבודה טובה בהסבר על כמה עקרונות:

http://www.wikihow.com/Play-Hyper-Modern-Chess

כמו גם יצירה זו מאת אריק שילר:

http://www.ericschiller.com/pdf/HypermodernChessOpeningStrategy.pdf

פתיחות השחמט הלא שגרתיות של שילר קיבלו ביקורת בולטת בת שתי מילים מטוני מייל בקינגפין: "שטויות מוחלטות". קרסטן הנסן כתב על ספרו של שילר על וריאציית פרנקנשטיין-דרקולה של משחק וינה, שזה הספר הגרוע ביותר שראה. (מתוך הויקיפדיה שלו) אל תקרא דבר מאת אריק שילר. ואל תשתמש ב- wikihow כדי ללמוד כיצד לשחק שח.
@Aushin - אז הצעת אותי כי המלצתי על משהו מאת שילר.
@Aushin האם קראת את המקושר שהוזמן למעלה? האם ידוע לך על ביקורות? האם תפרסם תשובה משלך לשאלת ה- OP?
להגיד למישהו "אתה יכול למצוא את התשובה * כאן *" אין לראות בתשובה נהדרת. זה רק קישור לחיפוש אחר, מה שלא מבשר טובות עבור אתר זה.
מה עליי לעשות? פרסם את כל תוכן הקישור בתשובה. אני לא חושב שזה מבשר טובות גם עבור האתר.
בדרך כלל ב- SE אנו מסכמים את המידע בקישורים. בסופו של דבר הקישורים האלה ימותו והתשובה שלך לא תהיה חסרת תועלת. נכון לעכשיו, זה בכל מקרה לא כל כך נהדר - התוכן בקישור הזה מחייב כניסה ל- WikiHow.
#3
+3
eolo999
2013-11-15 02:06:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ספרו של ריצ'רד רטי 'רעיונות מודרניים בשחמט' ניתן לקרוא במלואו כאן.

זהו ספר מדהים!

הצהרה: אני בין כותבי האתר;)

זה אתר מגניב מאוד. אני מקווה שזה ימשיך לצמוח.
תודה @EdDean. למרבה המזל הספר השני עובר גילאים ... אני עסוק מדי בעבודה יום.


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...